Skocz do zawartości

Witaj na Forum How2Win
Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności. W momencie w którym się zarejestrujesz i zalogujesz będziesz mógł tworzyć tematy, wysyłać odpowiedzi, dawać punkty reputacji, dostaniesz dostęp do prywatnego komunikatora, postowania aktualizacji statusu, zarządzania profilem i wielu innych opcji. Ta wiadomość zniknie jeśli się zarejestrujesz..
Zaloguj się Załóż konto
Zdjęcie

Jak grać z lepszymi od siebie

9 odpowiedzi w tym temacie
Picasso
  • Członkowie społeczności
  • 1 postów
  • Unranked
  • Last active: 27 sie 2017 13:41

Witam gram w lola dość długo ale z przerwami i chciałbym zwiększyć swoje umiejętności zauwazyłem że wiele osób zaczeło grać dużo lepiej po tym jak zaczeło grać z lepszymi graczami i teraz mam pytanie w jaki sposób moge grać lub znalezc osoby z wysokiej platyny niskiego diamentu posiadajac teraz silver 2 najwyzej bylem gold 1 którzy byli by chętni na jakieś customy czy wspólne normale.

• 0

Fan Superluxów
  • 264 postów
  • Seria do srebra
  • Last active: 12 gru 2017 21:53

Nie do końca wszystko bazuje na tym, żeby grać z lepszymi, najlepiej chyba jak ludzie są na Twoim poziomie. Ogólnie często ludzie grają inaczej przez zmiany w mecie, czasami nagle z raksuo "maina" robi się normalny toplaner albo adc, bo postać którą ta osoba grała staje się dla niej niefajna i szuka innych. Jak chcesz to mogę zagrać, ale nie licz na to, że Cię oświece skillem czy czymś tam innym, nick masz w opisie profilu.

• 1

Annie z brązowego wzgórza
  • 188 postów
  • Brąz I
  • Last active: 12 gru 2017 21:01

Uczyć się od profesjonalistów, oglądać ich streamy, filmy, dobre poradniki, grać dużo po prostu.

Jak to mówią, trening czyni mistrza.

• 0

iO6sIwS.png

Serdeczny Wilk
  • 527 postów
  • Piekarz Ciastkarz
  • Last active: wczoraj, 13:50

Uczyć się od profesjonalistów, oglądać ich streamy, filmy

Ta, bo nam kolejny gosu-wannabe potrzebny -.-

• 0

y5FRS7Z.png

Nocny Łowca Naskar
  • 499 postów
  • Srebro III
  • Last active: dziś, 00:11

Ta, bo nam kolejny gosu-wannabe potrzebny -.-

Tutaj bardziej chodzi o edukacyjne streamy,dla mnie Jankos jest dobrym przykładem-wspaniale tłumaczy grę,można od niego dużo wyciągnąć nawet nie grając na jungli.

Do tego mogę polecić od siebie oglądanie własnym replayi,podobno dużo daje o ile jesteś w stanie zauważać własne błędy.

A jeśli już koniecznie chcesz grać z lepszymi od siebie to nie radzę zaczynać od takiego poziomu,ktoś w okolicy golda powinien być dobry na start.A jak nikogo nie znajdziesz to możesz mnie zaprosić,jak będe mieć czas to mogę zagrać kilka normali

• 1

Fan Superluxów
  • 264 postów
  • Seria do srebra
  • Last active: 12 gru 2017 21:53

Uczyć się od profesjonalistów, oglądać ich streamy, filmy, dobre poradniki, grać dużo po prostu.

Jak to mówią, trening czyni mistrza.

Czasami ze streamami, nagraniami z lcs itd. są problemy, bo np. ludzie mają jakąś taktyke, która wymaga jakiś dziwnych rzeczy i ogólnie nie jest skuteczna jeżeli team nie jest odpowiednio zgrany i dobrany. Ostatnio jak grałem rankeda to ludzie z mojej drużyny naoglądali się chińskich boosterów, wzięli kayle top + ardent, twitch jungle i mój normalny adc pomyślał, że twitch idzie adc i wziął ni z tego ni z owego jarvana, a potem mimo że twitch był dobry to i tak przegraliśmy, także takie taktyki też powinny być przemyślane

• 0

Janiś
  • 120 postów
  • Seventy again
  • Last active: wczoraj, 09:44
Profesjonaliści jak profesjonaliści, a już tymbardziej przywoływanie jakichś chińskich boosterów(bo przecież Europa to *ebane ameby i nic sami nie wymyśla XD), o których sie przeczytało gdzieś na reddicie itp.
Beke. Wystarczy oglądać dobre gry, nawet znajomych i wyszukiwać różnic miedzy tym co on zrobił, a tym co my byśmy zrobili. Powielać rzeczy, które są dobre, bo dały profit, w swoich grach i generalnie myśleć, żeby nie popełnić dwa razy tego samego błędu, tylko z błędów własnych wyciągać wnioski. Ot cała filozofia ligi legend. Wszystkie poradniki internetowe to można o kant dupy rozbić, bo jedyne czego uczą to podstawy gry, które sami możemy poznać po zagraniu w nią od 1 do 30 lvla. Aaaaaa jest jeszcze coś takiego jak practice tool gdzie można sprawdzić interakcje, które nas interesują, żeby widzieć jak to zadziała in game.

PS
Uczenie sie ze streamu jest mega słabe, bo nie ma praktycznie takich streamów.
Jedyne co sie nauczyłem ze streamu, to farmienie WQ i stunek WE Syndrą, u Bjergsenka. Reszta na podstawie własnych doświadczeń. Polecam opcje. Nie traci sie czasu na oglądanie pajacy, którzy głównie i tak mają tylko dostarczać rozrywki widzom, a nie uczyć.
  • 0

bbbbbbbbb
  • 1 073 postów
  • Złoto IV
  • Last active: 01 wrz 2017 15:29

Profesjonaliści jak profesjonaliści, a już tymbardziej przywoływanie jakichś chińskich boosterów(bo przecież Europa to *ebane ameby i nic sami nie wymyśla XD), o których sie przeczytało gdzieś na reddicie itp.
Beke. Wystarczy oglądać dobre gry, nawet znajomych i wyszukiwać różnic miedzy tym co on zrobił, a tym co my byśmy zrobili. Powielać rzeczy, które są dobre, bo dały profit, w swoich grach i generalnie myśleć, żeby nie popełnić dwa razy tego samego błędu, tylko z błędów własnych wyciągać wnioski. Ot cała filozofia ligi legend. Wszystkie poradniki internetowe to można o kant dupy rozbić, bo jedyne czego uczą to podstawy gry, które sami możemy poznać po zagraniu w nią od 1 do 30 lvla. Aaaaaa jest jeszcze coś takiego jak practice tool gdzie można sprawdzić interakcje, które nas interesują, żeby widzieć jak to zadziała in game.

PS
Uczenie sie ze streamu jest mega słabe, bo nie ma praktycznie takich streamów.
Jedyne co sie nauczyłem ze streamu, to farmienie WQ i stunek WE Syndrą, u Bjergsenka. Reszta na podstawie własnych doświadczeń. Polecam opcje. Nie traci sie czasu na oglądanie pajacy, którzy głównie i tak mają tylko dostarczać rozrywki widzom, a nie uczyć.

Nie oglądam streamów graczy, ale to co ty piszesz, to chyba jakieś złe doświadczenia lub frustracja

Beke. Wystarczy oglądać dobre gry, nawet znajomych i wyszukiwać różnic miedzy tym co on zrobił, a tym co my byśmy zrobili.

Czyli co, lepiej oglądać ziomka plat5 na soloq który ledwo wie co robi niż boga soloq np. Apdo? :D

Generalnie oglądając tego Apdo, oglądasz mecz w którym jest 10x 500+ lp challengerów na KR, więc o wiele szybciej nauczysz się jak grać 'poprawnie' i co potrafią zrobić dane postacie w rękach ogarniętych osoby.

Powielać rzeczy, które są dobre, bo dały profit, w swoich grach i generalnie myśleć, żeby nie popełnić dwa razy tego samego błędu, tylko z błędów własnych wyciągać wnioski. Ot cała filozofia ligi legend.

No to przecież u takiego Apdo zobaczysz znacznie więcej zagrań na zdobycie przewagi niż u swojego ziomala z mid elo, czyż nie?

Będąc silverem zaczniesz dostrzegać, że te wardy to jednak mają znaczenie. Zobaczysz jak i kiedy powinno podchodzić się pod nashora itd.

Wszystkie poradniki internetowe to można o kant dupy rozbić, bo jedyne czego uczą to podstawy gry, które sami możemy poznać po zagraniu w nią od 1 do 30 lvla. Aaaaaa jest jeszcze coś takiego jak practice tool gdzie można sprawdzić interakcje, które nas interesują, żeby widzieć jak to zadziała in game.

Trochę tak, trochę nie. Co to są podstawy lola? Jedni powiedzą: gold, drudzy platyna, a jeszcze inni: diament. Według mnie podstawy lola to jest rozumienie tego, co dzieje się na competitive, no chociaż w 70% - ale kto ma rację i dlaczego?

Też sądzę, że praktyka>poradniki, ale z drugiej strony przeczytanie poradnika zajmuje 5min? a czasem możesz wyciągnąć wnioski które zaoszczędzą Ci godziny grania.

Dodatkowo, są też ciekawsze poradniki typu wave management który na <dia elo jest raczej bardzo rzadko spotykany. Zatem, są też poradniki znacznie wychodzące ponad podstawy.

Generalnie, to jest Rioter który robi analizy meczy "bardzo wysokiego poziomu" i w sumie dla gracza na każdym elo coś ciekawego się tam znajdzie:

• 0

Slave Knight Gael
  • 935 postów
  • Złoto V
  • Last active: 27 paź 2017 21:49

Ta gra jest banalna przecież, a już szczególnie w obecnych sezonach, gdzie do diamentu dostają się ludzie, którzy w poprzednich sezonach mogliby mieć problem z dostaniem się do golda. I to bez kappy. 

Weź sobie mnie za przykład:

a) jestem mechanicznym ścierwem (parę klipów pod spodem for example):

- http://plays.tv/vide...andom?from=user

- http://plays.tv/vide...eszy-?from=user

B) nie korzystam z teleporta grając na topie, bo nie umiem 
c) nie zmieniam w żadnej grze trinketa, bo mi się nie chce

d) nie kupuję Sightstone'a, bo 800 golda za 150 hp ssie, poza tym mam trinketa

e) nie stawiam pinków, bo za drogie, zresztą nawet nie pamiętam jak wyglądają w sklepie

f) gram non-meta/łatwymi pickami, a nie tymi, które są broken, bo tak mi się podoba

g) często dostaje bugsplaty, cieszę się jak mam ping ~80 i nie wywala mi prądu

ALE

Znam podstawy teoretyczne (powtarzam - PODSTAWY) tej gry czyli:

- wiem kiedy pushować (np. zabiłem gościa, pushuję mu linię, żeby mu creepy padły)

- kiedy się cofnąć (nie mam many Singedem, enemy freezuje linię, nie mam po co stać na tej linii to się cofam)

- gdzie może być enemy jungler (widzę go na bocie tzn., że jestem safe na topie, widzę w enemy Twitcha to spodziewam się ganka na 2 lvlu i gram safe, widzę w enemy Siona to stawiam warda przy buffie)

- jak sfreezować linie (przyjąć na klatę trochę dmg i odejść) 

- kiedy mogę się pokazać na mapie (żeby się nie pokazywać w late na bocie jak enemy są np. przy baronie)

- kiedy dive'ować (czekam na miniony, żeby pushnęły i czy się nie wywale, bo np. dive'uje Tryndę z ultem) 

- kiedy się wbijać (a bo ktoś się wystawił i w sumie jest za free)

- kiedy peelować (bo mamy hypercarry fed, mają 2 asasynów a ja jestem do tyłu) 

- które obj są priorytetowe (goście nie mają inhibów i niczego baron > elder, bo wtedy możemy stać po prostu i miniony same wygrają)

- focus na kogo jest priorytetowy (tzn. nie focusuje supporta bo jest bliżej, tylko enemy ADC, który jest krok od niego, no czasem o ile supp to Soraka a ADC nie umie AA to inna sprawa)

- kiedy brać obj (zabijemy bota, enemy top na topie, bierzemy drake'a/wieże, vice versa jak ja jestem tym topem a enemy top na bocie to ja biorę wieże) 

- kogo focusować jako ADC (nie enemy ADC tylko tego, kto jest bliżej, bez względu na to czy to support czy adc)

- kiedy od razu dashować na kogoś, a kiedy poczekać na jego escape'a (na ganku z reguły)

- kiedy mogę się z kimś bić, a kiedy nie (widzę WW na połowie HP grając J4 na full HP, ale nie wbijam się w niego, bo pewnie przegram ten duel) 

- kiedy mogę sobie pozwolić na 1v2 (np. Singedem, Illaoi czy Dariusem nie zawsze trzeba na ganku uciekać)

- kiedy nie bić się w minionach (jak się na ciebie fala rzuci w early to w sumie to 1 AA przeciwnika jakoś na nieco ponad sekundę chyba) 

i jeszcze masę innych pierdół, które poznaje się głównie przez doświadczenie (chociaż osobiście pooglądać trochę streamków czy filmików nie jest głupim pomysłem, bo jak czasem gram customy i jakieś niższe dywizje mi gadają co powinniśmy zrobić, to trochę meh, nie żebym był jakiś super pro czy coś, no ale czasem to przechodzi ludzkie pojęcie, po prostu czasem trzeba komuś wskazać kierunek, żeby odnalazł drogę, heheh)

Jak to ogarniesz to sobie wbijaj obojętnie jaką dywizję. 

@edit

Masz krótki poradnik do free elo:

- zbierasz ip potrzebne do kupienia Rammonsa

- kupujesz Rammonsa

- pickujesz Rammonsa na jungle

- robisz blue/reda, wraithy/wilki, wilki/wraithy, blue/reda

- bierzesz jakieś owoce czy tam tego kraba na rzecze zabijasz, a jak mało hp mocno to się cofasz

- robisz genka na solo linii

- kupujesz mobility

- proces powtarzasz do usranej śmierci

- cofasz po cinderhulka

- cofasz po glorię

- robisz genka na solo linii, od biedy na bocie jak pushują

- robisz jeszcze jednego genka na solo linii

- cofasz po losowe itemy

- robisz genka

- niszczysz nexusa enemy

- dostajesz honorki

- +XX lp

• 2

cyngiel
  • 267 postów
  • Sam seks
  • Last active: 02 gru 2017 14:41

Ej ja wiem co trzeba robić żeby grać lepiej! Grać więcej i wyciągać WNIOSKI!

• 1

oIVOR14.png

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych