Skocz do zawartości

Witaj na Forum How2Win
Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności. W momencie w którym się zarejestrujesz i zalogujesz będziesz mógł tworzyć tematy, wysyłać odpowiedzi, dawać punkty reputacji, dostaniesz dostęp do prywatnego komunikatora, postowania aktualizacji statusu, zarządzania profilem i wielu innych opcji. Ta wiadomość zniknie jeśli się zarejestrujesz..
Zaloguj się Załóż konto
Zdjęcie

Zmiany w runach, honorze oraz czat głosowy w LoLu - dyskusja

62 odpowiedzi w tym temacie
tomangelo
  • Członkowie społeczności
  • 661 postów
  • Srebro I
  • Last active: wczoraj, 22:10

No to także tego... pogadajmy sobie. Co myślicie?

Runy wyglądają w porządku, honor też fajnie wygląda. Ciekawe jak zrekompensują wydane RP/IP na runy i strony, może rozdadzą trochę skrzynek?

• 1

Bill
  • 1 244 postów
  • Władca wszystkiego co istnieje, zwany przez ludzi Bogiem
  • Last active: 29 lis 2017 18:29

Miało być [aktualizacja run] w połowie sezonu.

• 0

http://www.cda.pl/video/50993966 - Wyjaśnienie zmiany nicku i ikony (intro)

Wszystko co piszę po północy ma znacznie większą szansę być totalnym bełkotem śpiącego człowieka.

Snîgønas
  • 1 578 postów
  • Spamer Alfa
  • Last active: wczoraj, 23:20

I mi posta usunęło.

Overhealing może być OP. Taki Aatrox, Darius, Vlad....

Runy nie wiem, może coś więcej wtedy zbuduję.

Honor. Mało kto zostaje po grze, chyba tylko po to żeby się kłócić, większośc wychodzi od razu i leci następną grę lub kończy.

• 0

Cześć! Jestem wirusem, pochodzę z Albani. Jako, że mój programista nie ma pieniędzy, to po prostu zrób sobie coś na komputerze i podaj mnie dalej. Dzięki!

bbbbbbbbb
  • 1 073 postów
  • Złoto IV
  • Last active: 01 wrz 2017 15:29

I mi posta usunęło.

Przecież to pewnie będzie miało limit np 300hp, ale i tak spoko - ADC z BT + Tym shitem będzie miał ogromny shield, ale pewnie inne masterki będą lepsze na carrych, więc nvm.

• 0

Vesp
  • 121 postów
  • Brąz II
  • Last active: 18 lis 2017 15:04

I mi posta usunęło.

Racja, żeby zbalansować leczące się postaci Riot powinien wprowadzić jakiś przedmiot, ale tak żeby nie był on zbyt drogi i można było go potem złożyć w coś ciekawego.
  • 0

Snîgønas
  • 1 578 postów
  • Spamer Alfa
  • Last active: wczoraj, 23:20

Racja, żeby zbalansować leczące się postaci Riot powinien wprowadzić jakiś przedmiot, ale tak żeby nie był on zbyt drogi i można było go potem złożyć w coś ciekawego.

Masz Executionera. :P

@bbbbbbbbb
Raczej na pewno. A co do masterek to już w filmiku była pokazana - berserker. Jak dla mnie Overhealing i tak na takiego Aaroxa będzie lepszy, bo jakoś wiele atkspeedu mu nie trzeba - botrk i pasywka dają mu wystarczająco dużo, a dodatkowe możliwości przetrwania walki, nawet na tanky buildzie zawsze się przydadzą. :)
  • 0

Cześć! Jestem wirusem, pochodzę z Albani. Jako, że mój programista nie ma pieniędzy, to po prostu zrób sobie coś na komputerze i podaj mnie dalej. Dzięki!

tomangelo
  • 661 postów
  • Srebro I
  • Last active: wczoraj, 22:10

Przydałyby się jakieś alternatywne drogi dla Executionera, obecnie można jedynie złożyć MR/ŚP, co pasuje głównie ADC, którzy muszą jednak poświęcić wtedy pasywę Lorda Dominika. Chyba że będzie jakaś runa na to.

• 0

Fan Superluxów
  • 264 postów
  • Seria do srebra
  • Last active: 12 gru 2017 21:53

I mi posta usunęło.

Darius nie może się healować ponad poziom, bo z q dostaje 12% brakującego zdowia

• 0

Transire
  • 897 postów
  • Miszcz Bajta
  • Last active: 21 lis 2017 12:45
Jako świeży gracz ujmę to tak. Jestem dopiero w platynie i muszę się męczyć na 2 stronach run i grać tylko standardowymi kombinacjami... Dosłownie klepię biedę. Dziękuję rito, że będą darmowe, bo na początku gry mamy wydawać miliony pz na bohaterów runy/strony run... Dla przeciętnego gracza to za dużo jak na parę miesięcy gry.

Co do samych run :3 Kocham takie zmiany. Honor ujdzie, może nareszcie będzie użyteczny, no i supporty w końcu będą bardziej doceniane...
  • 1

file.gif

FilogZ
  • 384 postów
  • ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • EUNE Nick:FilogZ
  • Last active: 25 cze 2017 20:22

Darmowe runy to niewątpliwa zaleta, oby tylko rekompensata za zakupione wcześniej runy i strony na runy była jakaś hm... sensowana. Oby tylko nie zwracali IPków za nie, Rito na pewno mogą wymyślić coś lepszego. :^)

System honorów jak i voice chat na duży plus.
Jedyne co mi sie nie podoba to połączenie run z masterkami. Jakoś widzi mi się to lepiej osobno.

• 0

Edi
  • Administratorzy
  • 919 postów
  • Złoto V
  • Last active: wczoraj, 20:06

O runach była mowa już jakiś czas temu i wtedy niby to były chyba skrzynki. Jestem jak najbardziej za, co do zmian, choć trochę się cykam, czy efekty nie będą aż za nadto mocne oraz, czy będą one na pewno zbalansowane (tak jak Thunderlord na starcie)

Co do systemu honoru, to miał być on reworkowany dłuższy czas temu (mowa i pogłoski były w poprzednich sezonach). Najwidoczniej nie wiedzieli jak do tego podejść, ale udało im się znaleźć inspirację w innych grach...

Czat głosowy? Z jednej strony może być lepszy od pingów i chatu, ale z drugiej strony to słuchanie niektórych osób może przyczynić się do krwawienia z uszu (yasuo 0/3 na midzie wołający o ganki swoim piskliwo mutującym głosem, a następnie uprawiający miłość z naszą mamą itp.) + pomieszanie językowe. Łolaboga, może jednak lepiej nie?

• 0
Tutturu

Fan Superluxów
  • 264 postów
  • Seria do srebra

O runach była mowa już jakiś czas temu i wtedy niby to były chyba skrzynki. Jestem jak najbardziej za, co do zmian, choć trochę się cykam, czy efekty nie będą aż za nadto mocne oraz, czy będą one na pewno zbalansowane (tak jak Thunderlord na starcie)

W przedsezonie powinno się wszystko ustatkować, teraz tego nie wprowadzają na szczęście

• 0

FilogZ
  • 384 postów
  • ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czat głosowy? Z jednej strony może być lepszy od pingów i chatu, ale z drugiej strony to słuchanie niektórych osób może przyczynić się do krwawienia z uszu (yasuo 0/3 na midzie wołający o ganki swoim piskliwo mutującym głosem, a następnie uprawiający miłość z naszą mamą itp.) + pomieszanie językowe. Łolaboga, może jednak lepiej nie?

Istnieje coś takiego jak opcja wyciszenia graczy. Z resztą jak w CS GO jest voice chat to w każdej grze może być. Mało kto ma na tyle duże cohones aby być toksycznym przez mikro.

• 0

Mortyr
  • 844 postów
  • Placementy
  • EUNE Nick:MORTYR1
  • Last active: wczoraj, 23:14

Runy strasznie mi się podobają i maja bardzo ciekawy koncept, byle żeby nie były zbyt podobne do specjalizacji. Honor wydaje się być ok, natomiast jestem całkowicie przeciwny czatowi głosowemu. Po prostu nie, moim zdaniem to nie zadziała, okropny pomysł.

@up No właśnie, w csie voice chat jest. To nie jest przypadkiem tak, że inaczej niż przez czat nie da się porozumiewać z drużyną? Na zwykły czat nikt nie zwraca uwagi? Może się mylę, nie gram już, ale wydaje mi się, że tak właśnie jest.

• 0

"Ci, którzy nie pamiętają o przeszłości, są skazani na jej powtarzanie." ~George Santayana.

Felix
  • 318 postów
  • Srebro V
  • Last active: 10 sie 2017 15:11

Istnieje coś takiego jak opcja wyciszenia graczy. Z resztą jak w CS GO jest voice chat to w każdej grze może być. Mało kto ma na tyle duże cohones aby być toksycznym przez mikro.

tylko że jest ta różnica że w cs go trzeba podać info jak najszybsze, sprawnie i bla bla bla, w csie nie ma pingów, i nigdy nie będzie. W CSie nie dowiesz się skąd kogo zabił, bo jedynie czego możesz się dowiedzieć to gdzie Twój sojusznik padł, ale nie wiesz gdzie jest przeciwnik. 

a w lolu właśnie są pingi, cały czas możesz zobaczyć przeciwników, wiesz gdzie kto jest jak ktoś kogo zabił i w sumie tyle. Dla mnie osobiście voice chat nie jest potrzebny, i pewnie będę korzystał jak najmniej. Dla mnie osobiście lepszym pomysłem by było ulepszenie pingów, ale nie wiem jak riot miałby to akurat zrobić

@edit

w sumie to zapomniałem co ja tu pierwotnie chciałem zrobić xD

dla mnie osobiście runy + honor to zmiany na plus, runy wprowadzają coś nowego i ciekawego więc jestem pozytywnie nastawiony. A co do voice chatu to tak w sumie nie wiem, jestem bardziej przeciw, ale raczej tak mocno mnie to nie obchodzi ostatecznie. 

• 0

Serdeczny Wilk
  • 527 postów
  • Piekarz Ciastkarz
  • Last active: wczoraj, 13:50

1. Nowe runomasterki, z tego co zrozumiałem mają działać następująco. Są darmowe i odblokowywane przez poziom - jak masterki. Mają Keystone'a, który ma mieć największy wpływ na grę - jak masterki. Strony można budować w dowolne konfiguracje, bez odgórnie ustalonych drzewek - jak runy. Edytowalne w Champion Selekcie - jak masterki (bo bądźmy szczerzy, bez tej opcji nie miałyby sensu).

1.5 Kiedyś Riot rzucił pomysł w jaki chcieliby zrekompensować wydane IP na runy i strony. Miało to obejmować trochę skrzynek z kluczami i niedostępną w inny sposób Chromę do RUNEguard Volibear'a, oczywiście wraz ze skinem dla tych, którzy go nie mają. "Nagrody" były dzielone na poziomy w zależności od tego ile kto wdał i wydaje mi się, że jest to nawet dobry pomysł. Może nie idealnie zajebisty, ale ujdzie.

2. Honor jest spoko, przynajmniej na papierze, a jest to trochę podejrzane w przypadku Riot Games. W praktyce już widzę te tematy na forach, gdzie gracze wykrzykują jak to nie dostają honorów, przez co praktycznie tracą dostęp do Hextech Craftingu, a z drugiej strony tematy "szukam premade'u do honorowania się wzajemnie".

3. Voice Chat - nie. Wypowiedziałem się w poście na głównej H2W, a argument "w CS'ie to działa" jest najbardziej z dupy argumentem w tej dyskusji. Tam czat głosowy ma sens, bo jest to gra ze sporym narzuconym tempem rozgrywki. Wyobraźcie sobie mecz CS'a z respawnami trwający ~ 30 minut, a wyobraźcie sobie Death Match w LoL'u trwający 3 minutki (taki Snowdown Showdown 5v5 na Rifcie).

Skoro już poszerzamy ten temat do innych pomysłów Riot'u na najbliższy czas (również prezentowanych w filmie)...

4. 10 banów w obecnej formie SSIE, prawie tak bardzo jak Voice Chat. Z jednej strony będą przypadki, kiedy obie drużyny zbanują to samo i z obecnych sześciu banów zrobi się pięć. Z drugiej strony pojawią się gry w stylu "Nie ma po co banować X, przeciwnicy to zrobią, zaoszczędzimy bana" - pomyślał każdy, a ostatecznie ktoś wyszedł bo ktoś inny picknął X. Rozwiązanie jest proste, dwie fazy banów. Najpierw wszyscy banują na raz, a później osoby które zbanowały te same postacie banują wedle obecnego, naprzemiennego systemu. Oczywiście Riot nie zaakceptuje tego rozwiązania "bo to strata cennego czasu" - wymówka, której użyli do zabrania nam Normal Draftu -.- A gdy słyszę "niestety, ale wtedy pewni czempioni byliby zbanowani w każdej grze, a tego nie chcemy", no cóż. Może to tylko znak, że 100% kryta z dwóch przedmiotów i nieskończona mobilność przy braku kosztów (Yasuo jest tylko przykładem, ale chyba nie ma gracza który by na tę postać nigdy nie pluł) to trochę za dużo.

5. "Wysłuchiwanie pomysłów społeczności" - napisałbym, że śmiechłem, ale się nie da. Fakt, update PF Ezreal'a był spoko, 10 banów jest pomysłem graczy ze względu na coraz większą liczbę postaci (i to przesadzonych postaci), ale dosz k***y nędzy, jeżeli chcecie wprowadzać takie zmiany uzgodnijcie z nami jak to ma działać!

- Normal Draft usunięty "na tydzień, może dwa". Wrócił po ponad pół roku, kiedy za dużo osób przestało grać w League of Legends. Tylko 2 serwery "premium" mają dostęp do tego trybu non-stop, reszta ma wyznaczone godziny, bo "nikt, ABSOLUTNIE K***A NIKT w to nie gra, więc nie chcemy przedłużać czasu kolejek". C**j z tym, że gracze którzy idą grać Normal Draft'a w d***e mają czas kolejek, bo chcą zagrać normalną grę z banami na postacie których mają dość, czas kolejek jest głównym czynnikiem wyłączającym ten tryb -.-

- "Fill Except" w kolejkach draftowych - ten pomysł pojawiał się kilkukrotnie, nie raz nawet Riot o nim mówił, że chciałby go wprowadzić, ale... "czas kolejek będzie za długi" -.- Miałby to być system, który pozwalałby wybrać rolę której po prostu nie chcemy grać, bo czujemy się na niej #najgorzej. I Riot by go wprowadził, gdyby nie ucieszone komentarze "now I won't have to go support, thx"... Nieważne, że jest to jeden z lepszych pomysłów jakie Riot (prawie) zaadaptował od społeczności, nie zobaczymy go, bo "średni czas kolejek przekroczy 30 k***a sekund"

- 10 banów i Voice Chat - patrz wyżej. O ile 10 banów było pomysłem który wyszedł od społeczności, o tyle większość graczy zawsze była, jest i będzie przeciwna komunikacji głosowej w LoL'u

• 2

y5FRS7Z.png

FilogZ
  • 384 postów
  • ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@up 10 banów jest zrobione akurat bardzo dobrze przy dwóch fazach banowania niektóre postacie byłby w stanie wykręcać ban ratio na poziomie Kassadina z trzeciego sezonu (98%?)
Co to za sens? Yasuo będzie za pewnie często i gęsto banowany, a że ktoś go zostawi open no to cóż miał szanse go zbanować :^)

Co do Voice Chatu wydaje mi się, że gra z nim stanie się bardzo łatwa i straci nieco aktualnego uroku gdzie gracze soloq greedują, overstay'ują itd itp.

• 0

Serdeczny Wilk
  • 527 postów
  • Piekarz Ciastkarz
  • Last active: wczoraj, 13:50

niektóre postacie byłby w stanie wykręcać ban ratio na poziomie Kassadina z trzeciego sezonu (98%?)

Może to tylko znak, że 100% kryta z dwóch przedmiotów i nieskończona mobilność przy braku kosztów (Yasuo jest tylko przykładem, ale chyba nie ma gracza który by na tę postać nigdy nie pluł) to trochę za dużo.

Dwufazowe banowanie miałoby przede wszystkim nie dopuścić do przypadków, gdzie z 10 banów robi się 5. Jaki jest sens wprowadzania tego systemu, skoro średnio i tak będzie 6-8 banów? Nie prościej po prostu dać każdej drużynie jeden ban ekstra, skoro statystycznie i tak wyjdzie na to samo o ile nie lepiej?

• 0

y5FRS7Z.png

Fan Superluxów
  • 264 postów
  • Seria do srebra

Ja tam nie pluje na yasuo i nie uważam, że jest warty banowania, zac, lulu są znacznie wyżej na mojej czarnej liście. A to, że kogoś nie zbanują to co, zawsze jakaś postać uznana za op jest open i co z tego. Twierdzenie, że yasuo wezmą to nie jest dobry argument przeciwko takiemu systemowi banów, chociaż rzeczywiście powinni dać je na przemian i żeby każdy je widział. 

• 0

Dismay
  • 449 postów
  • Srebro IV
  • Last active: 18 lip 2017 20:21
update run wygląda całkiem w porządku jednak - tak jak ktoś na reddicie zauważył - trochę szkoda, że w momencie, gdy w końcu wszystkie keystone'y są w miarę zbalansowane i warte wyboru, riot je reworkuje i pójdą w zapomnienie...

o voice chacie nwm co mam myśleć, imo system pingów jest wystarczający jeśli chodzi o komunikację w grze
z drugiej strony wysłuchanie tego co przeciętny main adc sądzi o swojej roli w 2017 roku może być dosyć zabawne xd

system honoru jest ciekawszy ale nie ma dużego znaczenia

nie rozumiem też opinii o 100% ban ratio na yasuo - w każdym patchu w jakim grałem było co najmniej 20 postaci bardziej zasługujących na wykluczenie niż yas
całkowicie bezwartościowy ban

Jestem dopiero w platynie i muszę się męczyć na 2 stronach run i grać tylko standardowymi kombinacjami... 

prawie przez całe życie gram z dwoma stronami na runy i nigdy nie rozumiałem ludzi argumentujących o niewystarczającej ilości stron

nie wydaje mi się aby runy miały tak duży wpływ na grę jak niektórzy twierdzą

tzn. teoretycznie mają, z tym, że podczas rozgrywki możesz zrobić milion innych rzeczy, które będą miały znacznie większy impact i sprawią iż potencjalna przewaga run będzie nic nie warta

• 1

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych