Skocz do zawartości

Witaj na Forum How2Win
Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności. W momencie w którym się zarejestrujesz i zalogujesz będziesz mógł tworzyć tematy, wysyłać odpowiedzi, dawać punkty reputacji, dostaniesz dostęp do prywatnego komunikatora, postowania aktualizacji statusu, zarządzania profilem i wielu innych opcji. Ta wiadomość zniknie jeśli się zarejestrujesz..
Zaloguj się Załóż konto
Zdjęcie

ADC in 2017 lul

61 odpowiedzi w tym temacie
Piekarz Ciastkarz
  • Członkowie społeczności
  • 492 postów
  • Srebro III
  • Last active: dziś, 17:38

Ostatnio w internetach związanych z Ligą Legend szaleją memy "ADC in 2017 lul" i "ADC in season 7 lul". Oczywiście wszyscy wiedzą, dlaczego, bo sytuacja marksmanów ssie do tego stopnia, że są ze swojej roli wypierani przez magów.

Mój kolega dość mocno rozpisał się na forach LoL'a, co sądzi na ten temat (linkeł 1). Dzisiaj o mało nie zleciałem z krzesła od śmiechu, na widok filmiku Iamqtpie'a (linkeł 2), gdzie

Spoiler
.

Co H2W powie na ten temat?

• 0

tXTtIqw.png

Zabijcie Mnie-dan
  • 395 postów
  • Ili
  • Last active: dziś, 13:33
Wypowiem się tak.
Była meta tanków - adc posysał
Meta magów - adc posysał
Meta zabójców -adc posysał
Meta strzelców - 3 adc dawali radę, reszta posysała.
Zapewnie zapytacie czemu tak jest? Jako były main roli Strzelca odpowiem wam. W lolu są lepsze rzeczy niż możliwość skupienia auto-attacków na jednym celu ;)
  • 1

sL5Cvi7.jpg

Już nigdy nie ujrzysz mego uśmiechu...

Pozwól mi odejść, tak będzie lepiej

Bo tylko tego pragnę, tego chcę...

Twej przyjaźni, bo miłość umiera

Edi
  • Moderatorzy
  • 846 postów
  • Sokuł
  • Last active: dziś, 16:44

ADC z założenia nie powinno solować magów, zabójców, czy też tanków, o ile nie jest bardzo późno w grze lub nie jest bardzo sfeedowany.

Jednak są oni wyjątkowo zależni od itemów, a od czasu ich reworku i oparcia ich mocy na krytykach opóźniono ich powerspike'a.

No i do tego doszło jeszcze zabicie Last Whispera, który był abusowany przez assasynów, a przed reworkiem był to core na 3ci przedmiot (a nawet 2gi i pół) dla adc.

Do tego wszystkiego, praktycznie wszystkie core itemy taniały, tracąc na swojej mocy (co nie było zbyt tragiczne) dla innych klas, tak by wcześniej zaczynały "coś" robić. Itemy dla tanków, golemów i bruiserów dostały więcej ciekawostek, wzmocnień. Adc dostał 2 warianty Statikka - AoE, i zasięg. . .

Zwiększyć dmgu w early Riot zbytnio nie może, bo na bot lane'ie będzie istny cyrk (adc są strasznie papierowe).

Może im przyśpieszyć powerspike, wzmocnić core itemy. Tylko, że wtedy Yasuo musi zostać zabity.

Zawsze było tak, że były specki, które oferowały jakieś profity i miały zapis (postacie zasięgowe majo o połowę mniej).

A gdyby tak do LW dać zapis (przeszywa armor bonusowy, a postacie zasięgowe całkowity?)

• 0

Tutturu

Deelya z Cintry
  • Moderatorzy
  • 1304 postów
  • Khada Dejl
  • EUNE Nick:Deelya
  • Last active: 17 Feb 2017 20:52

Nienawidzę grać na adc, a jak już gram to gram apkami albo ad asasynami, postać nawet nie musi być range, ja i tak tym zagram. Jedyne co mnie trzyma na adc to Jhin, bo uwielbiam gościem grać. Ale tak, to racja. Adc mają teraz przekichane, w sumie pogorszyła im się i tak słaba sytuacja. Współczuję każdemu mainowi i łączę się z nimi w bólu. Szczególnie, gdy widzę jakiegoś hecarima, który leci przez cały tf mając na wszystko wywalone - tylko po to, żeby mnie zoneshotować. :^)))

• 0

x22zb51.png

Spoiler

WIOSKA YASUO |

| Galeria | JustEkkoThings | Blog | JustTaliyahThings

"Kill, kill, and kill again, Probably I'll meet you someday..."

"My will is God's desire, and my existence is God's will."

Contempt
  • 832 postów
  • Naczelny Klapek
  • Last active: wczoraj, 21:17

Mam wrażenie, że niektórym powaliła się rola adc z asasynami... ADC ma za zadanie zadawać dmg ciągły z bezpiecznego dystansu, a nie one-shotować. Nie twierdzę, że lekki buff by się nie przydał, aczkolwiek drastyczne zmiany spowodują, że przykładowo na 3 itemach ADC ściągnie tanka na 3 crity, co mija się z celem - a uzbieranie 3 itemów przy sensownym farmieniu nie jest trudnym zadaniem.

Rola adc w late jest bardzo znacząca - jednya szansa przegrywającego teamu oparta jest właśnie na tej roli, bo nawet 3/11 adc z full buildem, lub nawet taki, co odpowiednio się pozycjonuje, może wygrać gierkę, przez co gra na tej roli jest bardzo skomplikowana i wymaga bardzo dużych umiejętności mechanicznych.To nie jest "szczelanie", chociaż na pierwszy rzut oka to właśnie tak wygląda. Musisz umieć kite'ować, znać swoje zasięgi na aa, a przede wszystkim umieć się pozycjonować, bo dobrego adc od chujowego adc poznasz po tej umiejętności.

APC mogą wyprzeć tę rolę, bo ich powerspike zaczyna się wcześniej - to się zgodzę. Z drugiej strony APC jeżeli źle wywali combo, to jest useless poprzed działające cooldowny. Wyobraźcie sobie sytuację, gdzie podczas teamfightu Twój team przez 2,5 sekundy nie ma potężnych obrażeń, bo cd/zonya. Za ten czas team przeciwnika będąc stosunkowo bezpiecznym, bo Wasz dmg jest zamrożony robi ciągłe obrażenia w postaci adc - i co z tego że Wasz carry, a nawe oboje przeżyją, jeżeli cały frontlane podziwia szary ekran, bo brakowało tych autosów?

Jak ktoś stwierdził wcześniej - adc nie ma solować przeciwnika, nawet przeciwnego carry, bo to nie jest jego rola.

Czy marksmani potrzebują buffa? Myślę, że lekkie przyspieszenie ich powerspike'a na pewno by im nie zaszkodziło - chociażby za bycie tak zależnym od teamu.

• 2

2qtwbjr.png

Fan Superluxów
  • 147 postów
  • Brąz II
  • EUNE Nick:Marek1415
  • Last active: dziś, 17:25

Jestem za buffem, bo ludzie, którzy potrafią grać adc powoli przerzucają się na inne linie i jest coraz mniej ludzi, autofill "zaradza" temu problemowi i ludzie, którzy nie czują sie dobrze na bocie tam trafiają i potem robi się bajzel.

• 0

Bill
  • 1121 postów
  • Władca wszystkiego co istnieje, zwany przez ludzi Bogiem
  • Last active: dziś, 14:57

nie one-shotować

Jhin, Draven, Vayne...

• 1

http://www.cda.pl/video/50993966 - Wyjaśnienie zmiany nicku i ikony (intro)

Wszystko co piszę po północy ma znacznie większą szansę być totalnym bełkotem śpiącego człowieka.

Fan Superluxów
  • 147 postów
  • Brąz II
  • EUNE Nick:Marek1415
  • Last active: dziś, 17:25

Jhin, Draven, Vayne...

Jhin robi to nadzwyczaj dobrze (o ile tank do niego nie podejdzie)

• 1

Outlaw
  • 361 postów
  • Srebro IV
  • Last active: 11 Feb 2017 21:49

Iamqtpie'a 

Imaqtpie, człowieku ranisz

• -1

KLEEEEEEEEEEEEEEEEED!!!

Nah, just Kled.

-- Kled.

Angkor
  • 657 postów
  • Srebro II
  • Last active: wczoraj, 19:39

powinniśmy przestać używać "adc" i korzystać z "marksman" bo teraz to rola mija się w ogóle z jakimkolwiek carrowaniem. Do 30 minuty jest to najczęściej "carrowana" pozycja, potem dostaje skrzydeł lelelel.

No chyba, że są jakieś postacie które mogą dogonić adc i go szybko zabić... (Vi, Kha, Heca, Irelia)

Albo zadają na tyle aoe dmg i burstują wystarczająco szybko, że adc albo nie wejdzie do teamfightu, albo wejdzie i umrze... (Ahri, Annie, Viktor, Brand, Syndra, Veigar)

Albo twój support nie posiada jednej z półkul mózgu i wtedy twój spike się nie zaczyna, nie pojawia, nawet go nie widzisz, bo masz na ryju 4 przeciwników przed którymi nikt Cię nie obroni. 

Już nie muszę chyba wspominać, że support na bocie zadaje już więcej dmg w early(Zyra, Brand, Lulu, Morgana) bo skaluje się z lv, a adc z itemami XD ? 

Powiem tak, zszedłem dzisiaj z linii mając jakieś 7/0 na Twitchu, meanwhile Irelia zrobiła sobie na topie 4/0. 

Do 30 minutki sobie wygrywaliśmy, ale potem w/w Irelia wpadała, zabijała pół teamu, a ja z lord dominikiem zbijałem jej może 1/5 hp, przy okazji zabijając się o jej thornmail. 

300 armora, składa 3 przeciwników i adc nawet go nie bijąc. 

Problem chyba nie leży w marksmanach XD

• 0

tumblr_nbgrm57qXJ1qgvse2o1_400.gif

- Axew, mogę Ci zadać pytanie?

- Wal śmiało, tylko niech będzie piękne jak ja

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Outlaw
  • 361 postów
  • Srebro IV
  • Last active: 11 Feb 2017 21:49

tak to zaczyna wyglądać xD adc spełniają się bardziej już jako baity do teamfightów niż ich uczestnicy. 

• 0

KLEEEEEEEEEEEEEEEEED!!!

Nah, just Kled.

-- Kled.

MisterSatuk
  • 396 postów
  • Srebro IV
  • Last active: dziś, 14:22

A ja myślę, że ten cały trend to głupota i wy nawet nie wiecie o czym piszecie.

Nie widzicie w czym tkwi sedno problemu.

https://youtu.be/XgzVRlvPWBo

Popatrzcie ostatnią minutę.

Tu ADC to niemożliwy do zabicia Bóg.Dlaczego? Bo chronią go 2 osoby.

ADC z odpowiednim peelem jest NIE do zabicia.A o to teraz nie trudno ze względu na redemption solari i utility supporty w mecie.

Problem jest z tym, że 1 v 1 jest totalnym gównem, a z odpowiednim peelem i przewagą itemową staje się bogiem.Popatrzcie na filmiku, czy cokolwiek mu zagraża.

Dobra w sumie taki jest zamysł ADC aby grać z supportem a nie solo.Problem jest wtedy, gdy musimy w ten sposób ubić tanka.Bijemy bijemy bijemy, a w tym czasie Twój cały team pada, bo ADC nie włożył DMG w reszte tylko w 1 osobę.
Problem leży w jego obrażeniach w teamfightach a nie w tym, że pada od razu.Tymczasem taki twitch z full buildem wleci nie wiadomo jak, zabije każdego squishy w 2 sekundy nawet się nie zorientujesz, a potem tank to już pójdzie jakoś.

Powiem tak, zszedłem dzisiaj z linii mając jakieś 7/0 na Twitchu, meanwhile Irelia zrobiła sobie na topie 4/0. 

Do 30 minutki sobie wygrywaliśmy, ale potem w/w Irelia wpadała, zabijała pół teamu, a ja z lord dominikiem zbijałem jej może 1/5 hp, przy okazji zabijając się o jej thornmail. 

300 armora, składa 3 przeciwników i adc nawet go nie bijąc. 

Problem chyba nie leży w marksmanach XD

Tu to wszystko widać.Jeśli ta Irelia nie byłaby aż tak tanky, a dostałaby trochę CC na ryj to ADC zdążyłby coś sensownego z nią zrobić.

Tak to powinno działać.Tymczasem są postaci, które mają ogromny DMG, więc trzeba skupić się na nich, ale że są tanky to nie zabijesz ich od razu, przez co ma czas na zrobienie masy dmg i reszta nie ma zadnego problemu wykończyć.

• 7

Arcade Cancer
  • 476 postów
  • Srebro III
  • Last active: dziś, 17:11

A ja myślę, że ten cały trend to głupota i wy nawet nie wiecie o czym piszecie.

Nie widzicie w czym tkwi sedno problemu.

https://youtu.be/XgzVRlvPWBo

Popatrzcie ostatnią minutę.

Tu ADC to niemożliwy do zabicia Bóg.Dlaczego? Bo chronią go 2 osoby.

ADC z odpowiednim peelem jest NIE do zabicia.A o to teraz nie trudno ze względu na redemption solari i utility supporty w mecie.

Problem jest z tym, że 1 v 1 jest totalnym gównem, a z odpowiednim peelem i przewagą itemową staje się bogiem.Popatrzcie na filmiku, czy cokolwiek mu zagraża.

Dobra w sumie taki jest zamysł ADC aby grać z supportem a nie solo.Problem jest wtedy, gdy musimy w ten sposób ubić tanka.Bijemy bijemy bijemy, a w tym czasie Twój cały team pada, bo ADC nie włożył DMG w reszte tylko w 1 osobę.
Problem leży w jego obrażeniach w teamfightach a nie w tym, że pada od razu.Tymczasem taki twitch z full buildem wleci nie wiadomo jak, zabije każdego squishy w 2 sekundy nawet się nie zorientujesz, a potem tank to już pójdzie jakoś.

Tu to wszystko widać.Jeśli ta Irelia nie byłaby aż tak tanky, a dostałaby trochę CC na ryj to ADC zdążyłby coś sensownego z nią zrobić.

Tak to powinno działać.Tymczasem są postaci, które mają ogromny DMG, więc trzeba skupić się na nich, ale że są tanky to nie zabijesz ich od razu, przez co ma czas na zrobienie masy dmg i reszta nie ma zadnego problemu wykończyć.

W każdej grze adc będziesz mieć 20 killi i team stworzony pod Ciebie?Bo ja nie sądzę.Gdyby ten lucian nie byłby do przodu to nie byłoby tak łatwo.Gdyby to jakikolwiek midlaner miał taką przewagę jak ten lucian,to adc nie istniałby w team fighcie.Na przykład taki viktor w sytuacji w jakiej był lucian zrobiłby 100x więcej,w dodatku zrobiłby to wcześniej niż lucian.Granie adc to takie ryzyko:masz team i fragi to faktycznie możesz carrować,jeśli nie masz któregokolwiek z tych dwóch ssiesz,i to bardzo

• 0

c1b2ae04c2ddd.jpg

Spoiler

MisterSatuk
  • 396 postów
  • Srebro IV

W każdej grze adc będziesz mieć 20 killi i team stworzony pod Ciebie?Bo ja nie sądzę.Gdyby ten lucian nie byłby do przodu to nie byłoby tak łatwo.Gdyby to jakikolwiek midlaner miał taką przewagę jak ten lucian,to adc nie istniałby w team fighcie.Na przykład taki viktor w sytuacji w jakiej był lucian zrobiłby 100x więcej,w dodatku zrobiłby to wcześniej niż lucian.Granie adc to takie ryzyko:masz team i fragi to faktycznie możesz carrować,jeśli nie masz któregokolwiek z tych dwóch ssiesz,i to bardzo

Zrobiłby to samo tylko trochę wolniej, bo miałby mniejszy DMG, ale i tak byłby bezpieczny AF.

Ta sytuacja miała pokazać, że w odpowiednim compie nie ma sytuacji, gdzie ADC to bezbronne dziecko, to już wina supporta, że nie umie pilnować.

Jak się pickuje first pick Thresh to nie dziwne, że potem nie ma kto peelować vs tank i assassyn np.

Gry się wygrywa w lobby, a nie w grze.Nawet jak gracie gorzej to comp wybacza co sprawia, że już na stracie jesteście wygrani.

Jak się nie umie budować teamcompów to już czyjaś sprawa, główny brak w toerii ludzi low elo na tym polega.

Ostatnio zrobiłem yolo thresh mimo, że wiedziałem, że to debilny pick w danej sytuacji.A z Janną pewnie wygralibybśmy grę.Nasz bot nafeedował strasznie preze mnie (grałem jak gówno), ale głównie przez championa, bo nie mogłem nic zrobić.
Lekcje trzeba wyciągnąć.

• 1

Arcade Cancer
  • 476 postów
  • Srebro III
No właśnie,WOLNIEJ.Tymczasem midlaner robi porównywalny dmg już wcześniej.Teamcomp pod mida>Teamcomp pod adc.A gdy przeczytałem że wina supporta bo niedopilnowal adc mam w glowie milion gier gdy adc wj#bal się w cały enemy i narzeka na team bo go nie peelowal.Poza tym nie rozumiem co złego jest w threshu.On też potrafi peelowac,w dodatku ma engage i latarnie.Do tego jest o wiele bardziej tanky niż większość peelerow.
Raz mimo wygranego bota(sprawa moja i mojego thresha) nasz adc nie istniał w grze.A co ja zrobilem?Olałem go calkowicie i zaczalem peelowac naszą lux.Jaki byl wynik?Wygrana gra i lux zadajaca 3x dmg niz adc
Piszesz ze gry wygrywa się w lobby.Ale na jakim poziomie?Przeciez to mniej niz 1%(a moze i nawet 0,1%).I tam owszem,adc może być ok,ale niżej jest useless aż nie dofarmi kilku itemow.Po co opierać swoją kompozycje na adc i liczyc ze w late bedzie cos strzelac jak można postawić na mida(lub jungle czy topa) i wygraf grę w mid game??
  • 0

c1b2ae04c2ddd.jpg

Spoiler

MisterSatuk
  • 396 postów
  • Srebro IV

No właśnie,WOLNIEJ.Tymczasem midlaner robi porównywalny dmg już wcześniej.Teamcomp pod mida>Teamcomp pod adc.A gdy przeczytałem że wina supporta bo niedopilnowal adc mam w glowie milion gier gdy adc wj#bal się w cały enemy i narzeka na team bo go nie peelowal.Poza tym nie rozumiem co złego jest w threshu.On też potrafi peelowac,w dodatku ma engage i latarnie.Do tego jest o wiele bardziej tanky niż większość peelerow.
Raz mimo wygranego bota(sprawa moja i mojego thresha) nasz adc nie istniał w grze.A co ja zrobilem?Olałem go calkowicie i zaczalem peelowac naszą lux.Jaki byl wynik?Wygrana gra i lux zadajaca 3x dmg niz adc
Piszesz ze gry wygrywa się w lobby.Ale na jakim poziomie?Przeciez to mniej niz 1%(a moze i nawet 0,1%).I tam owszem,adc może być ok,ale niżej jest useless aż nie dofarmi kilku itemow.Po co opierać swoją kompozycje na adc i liczyc ze w late bedzie cos strzelac jak można postawić na mida(lub jungle czy topa) i wygraf grę w mid game??

Midlaner po zmianie w AP itemach ma spike dopiero po rabadonie czyli wtedy co adc ma IE i 2 kryty, więc nie powiedziałbym.A to, że większość midów robi kogoś na combo to nie oznacza, że jest lepszy, bo te combo najpierw trzeba trafić, poza tym jest wycelowane w 1 osobe zazwyczaj.

Skoro ADC jest strasznie do tyłu to chyba logiczne, że nie warto go peelować za każdą cenę.To tak jakbym powiedział adc miał 6/0 na start a mid 0/6, to ja bede pilnował adc, bo on więcej zrobi.

Oczywistość.

Thresh jaki ma ten peel? XD Tarcza, która do 13/14 lvl jest bardzo słaba, itemy, które każdy kupuje?

Q z cast timem, które ciężko trafić i jest wymierzone w 1 wroga? Pudło, które jest tylko slowem i które można ominąć dashem? Jedynym peelującym (niemal) instant skillem jest E, które ma bardzo krótki zasięg i jeszcze trzeba je dobrze wycelować, co zabiera Ci czas.

Co Ci pomoże thresh vs ryze? Co, da mu stuna z q na sekundę i potem ryze dokończy combo? Co da vs mobilna leblanc? Hooka nie trafi, bo LB odskoczy z W, E może nawet jej nie dosięgnie, a R nic nie pomoże w przerywaniu combo.

Co da przeciw rengarowi, w czasie, gdy na przykład użył hooka i nie może w tym momencie użyć E?

W tej każdej sytuacji janna ma instant R, krótki knock up z Q (instant!) i jeszcze tarczą zablokuje.

Nawet taki singed będzie Ci biegał i biegał, a on da tylko 2 slowy, bo Q nie ma szans trafić na te ogromne MS.Thresh tylko opóźnia, a nie chroni.

Na każdym poziomie wygrywa teamcomp.

Jakie ma szanse teamcomp Leona Vayne Zed Kha Zix Singed vs Janna Lucian Lissandra Hecarim Malphite.

Rozpisz mi teamfight jakim cudem miało to by się stać.

• 1

Arcade Cancer
  • 476 postów
  • Srebro III

Midlaner po zmianie w AP itemach ma spike dopiero po rabadonie czyli wtedy co adc ma IE i 2 kryty, więc nie powiedziałbym.A to, że większość midów robi kogoś na combo to nie oznacza, że jest lepszy, bo te combo najpierw trzeba trafić, poza tym jest wycelowane w 1 osobe zazwyczaj.

Syndra z samym Morello zburstuje adc na combo.W tym czasie adc będzie mieć bfa i zeala,może jeszcze jakiegoś daggera.Podobnie będzie z Lux,Orianną,Annie czy większośc magów.Viktor z rdzeniem i LB zoneshotuje carreego,gdy on będzie mieć prawdopodbnie 2 itemy.A jako adc też musisz przecież trafić AA,tak?Musisz podejść i wyłożyc te kilka aa i przez kilka s jesteś podatny na wyłożenie combo.

Thresh jaki ma ten peel? XD Tarcza, która do 13/14 lvl jest bardzo słaba, itemy, które każdy kupuje?

Q z cast timem, które ciężko trafić i jest wymierzone w 1 wroga? Pudło, które jest tylko slowem i które można ominąć dashem? Jedynym peelującym (niemal) instant skillem jest E, które ma bardzo krótki zasięg i jeszcze trzeba je dobrze wycelować, co zabiera Ci czas.

Co Ci pomoże thresh vs ryze? Co, da mu stuna z q na sekundę i potem ryze dokończy combo? Co da vs mobilna leblanc? Hooka nie trafi, bo LB odskoczy z W, E może nawet jej nie dosięgnie, a R nic nie pomoże w przerywaniu combo.

Co da przeciw rengarowi, w czasie, gdy na przykład użył hooka i nie może w tym momencie użyć E?

W tej każdej sytuacji janna ma instant R, krótki knock up z Q (instant!) i jeszcze tarczą zablokuje.

Nawet taki singed będzie Ci biegał i biegał, a on da tylko 2 slowy, bo Q nie ma szans trafić na te ogromne MS.Thresh tylko opóźnia, a nie chroni.

Na threshu raczej kupujesz FotM,który tarcze też daje.Budując 40% cdr skille masz co sekunde i przeciwnik nie moze sie ruszać.Pytasz się co zrobi thresh na assasinów.Zrobi to samo co janna,albo wypeeluje,albo nie.Z tym że jak chcesz peelować threshem,to musisz umieć nim grać.Na rengara wystarczy control ward i stanie za przy adc i użycie E w locie rengara i cckowanie go jak tylko sie da.Na lb wystarczy użycie E,bo jest okienko w którym lb nie może wrócić.Jak singed podbiega do adc,to rzucasz hooka tak aby miał on do wyboru podbiec do adc i dostac hooka,albo sie wycofać i nie dostać hooka.Poza tym na singeda pudło jest chyba idealne-99% slowa robi swoje.Poza tym thresh jest tankiem.A co to oznacza?Że jak da się wyłapać(bo wardował) i złapie jakieś cc to jest w stanie chociaż odflashować,a taka janna zginie.

Spoiler
Spoiler

Proszę,wyszukanie tych filmów zajęło mi 20s.

Na każdym poziomie wygrywa teamcomp.

Jakie ma szanse teamcomp Leona Vayne Zed Kha Zix Singed vs Janna Lucian Lissandra Hecarim Malphite.

Rozpisz mi teamfight jakim cudem miało to by się stać.

A co jeśli to pierwsza drużyna jest tak do przodu że Zed zabija na weq,khazix skacze sobie jak Stoch i Vayne zabija na 3hity?Poza tym druga drużyna to teamcomp stworzony pod walki.Wystarczy że pierwsza drużyna będzie odpowiednio ich unikać i grać pod splita i też może tą grę wygrać.Może lucian da się wyłapać odpushowując bota  czy robiąc reda,lub Janna wyłoży się kiedy będzie wardować.Może dojdzie do misskomunikacji i Hecaim wleci bez followu.Może Leona zultuje osób i vayne zabije janne i luciana zanim wyjdą z cc?Takie wróżenie walk jest bezsensu,gdyż nie jesteś w stanie przewidzieć jak gra się potoczy,która drużyna będzie miała przzewagę oraz jak dobrzy są gracze w danej drużynie

• 1

c1b2ae04c2ddd.jpg

Spoiler

Gord0n
  • Moderatorzy
  • 647 postów
  • Ten bez rangi
  • Last active: dziś, 16:42

Imaqtpie, człowieku ranisz

Deklinacja, słyszałeś o czymś takim?

Dopełniacz (kogo? czego?) - Imaqtiepie'a  

"A" po apostrofie, gdyż Imaqtiepie nie kończy się na spółgłoskę (wyjątek stanowi bodajże "i"). Dlatego też Bjergsena/Froggena/Dyrusa/Darshana, ale Flame'a/Gate'a/Imaqtiepie'a, 

z8463374Q,Prof--Jan-Miodek.jpg

• 4

2ufw1ao.jpg

MisterSatuk
  • 396 postów
  • Srebro IV

Syndra z samym Morello zburstuje adc na combo.W tym czasie adc będzie mieć bfa i zeala,może jeszcze jakiegoś daggera.Podobnie będzie z Lux,Orianną,Annie czy większośc magów.Viktor z rdzeniem i LB zoneshotuje carreego,gdy on będzie mieć prawdopodbnie 2 itemy.A jako adc też musisz przecież trafić AA,tak?Musisz podejść i wyłożyc te kilka aa i przez kilka s jesteś podatny na wyłożenie combo.

Na threshu raczej kupujesz FotM,który tarcze też daje.Budując 40% cdr skille masz co sekunde i przeciwnik nie moze sie ruszać.Pytasz się co zrobi thresh na assasinów.Zrobi to samo co janna,albo wypeeluje,albo nie.Z tym że jak chcesz peelować threshem,to musisz umieć nim grać.Na rengara wystarczy control ward i stanie za przy adc i użycie E w locie rengara i cckowanie go jak tylko sie da.Na lb wystarczy użycie E,bo jest okienko w którym lb nie może wrócić.Jak singed podbiega do adc,to rzucasz hooka tak aby miał on do wyboru podbiec do adc i dostac hooka,albo sie wycofać i nie dostać hooka.Poza tym na singeda pudło jest chyba idealne-99% slowa robi swoje.Poza tym thresh jest tankiem.A co to oznacza?Że jak da się wyłapać(bo wardował) i złapie jakieś cc to jest w stanie chociaż odflashować,a taka janna zginie.

A co jeśli to pierwsza drużyna jest tak do przodu że Zed zabija na weq,khazix skacze sobie jak Stoch i Vayne zabija na 3hity?Poza tym druga drużyna to teamcomp stworzony pod walki.Wystarczy że pierwsza drużyna będzie odpowiednio ich unikać i grać pod splita i też może tą grę wygrać.Może lucian da się wyłapać odpushowując bota  czy robiąc reda,lub Janna wyłoży się kiedy będzie wardować.Może dojdzie do misskomunikacji i Hecaim wleci bez followu.Może Leona zultuje osób i vayne zabije janne i luciana zanim wyjdą z cc?Takie wróżenie walk jest bezsensu,gdyż nie jesteś w stanie przewidzieć jak gra się potoczy,która drużyna będzie miała przzewagę oraz jak dobrzy są gracze w danej drużynie

Dobra zgadzam się do tego combo, pewnie, że tak, z tym, że ten ADC nie musi wcale poddchodzić prosto na ADC.No ale wiadomo nie ma tak kolorowo.

FOTM tarcza bardzo słaba, IMO nie jest wgl warte na Threshu rozwijanie targona, bo nie dają i tak nam nawet CSować, poza tym są lepsze itemy

http://www.probuilds.../details/thresh- tu jest dowód na moją tezę.

40% CDR zawsze zbudujesz, ale przecież to kilka itemów, co Ty sobie wyobrażasz, że od razu ot tak masz? Poza tym np. Solari nie daje cdr i już jesteś kilka minut w plecy.Na nim worth jest FOTM* Redemption z CDR supportowych.

Alternatywa Mikael, która teraz jest taka meh.

Co oznacza, że reszta to już jest totalnie sytuacyjna i często np. Omen jest o wiele lepszy - nie zrobisz FH, bo będziesz mał zbyt mało HP i to nie opłaci CI się totalnie.

Teraz już główne rozmyślania i wiem, że wyolbrzymiam, ale Ty tak robisz ciągle i przekłamujesz rzeczywistość.

1 i 3 filmik to praktycznie tylko linia, a nie o to mi chodziło

Na 2 filmiku masz sytuacje, gdy po prostu on chroni przed 1 osobą i potem następna 1 po 2(!) a nie normalna walka.

Co to za problem wyjebać jakąś Leone, która jest łatwa do kiteowania, tak samo zreszta jak xin.

Poza tym wcale nie wypeelował, bo ten Xin prawie zabił go całego, a jeśli peel polega na przytrzymaniu kogoś przy życiu bo się jeden auto atak blokuje no to sorry ale nie.

W ogóle najpierw odsunął Leone (która weszła solo!), która nie ma obrażeń, a potem po prostu dał dla Xina wbić DMG.Co to za dowód.Jego peel miał polegać na zablokowaniu 2 AA od Leony i przyblokowaniu Xina na 1 sekunde to ja bym nigdy nie chciał mieć takiego supporta.

Ten filmik to wgl jakiś żart, bo zostawili ADC po prostu na pastwę losu, a enemy też mieli go w dupie XD.Sama leona poszła i tylko xin sfollołował, który zresztą był nafeedowany.

Gdyby ta leona zultowała i od razu dostała follow up to nie byłoby co zbierać z tego ADC.

Jak masz dawać filmiki to jakieś, żeby zaprzeczyć mi, a nie przypadkowe pokazujące, że thresh dobry.

Mi się nie chce tego szukać, bo takiej sytuacji pewnie nawet nie znajdę, ale chodzi mi o to:

Teamcomp, w którym thresh jest jedynym peelerem, enemy, którzy grają na jakieś CC(engage?) + dmg dealer mobilny moze czy coś.

Poppy + leblanc.Nie sądzę, że taką 2 jest w stanie wypeelować.

Wiadomo, że można znaleźć film, gdzie jest i nie jest w stanie ale to mija się z celem.

Co do reszty.

Rengar to nie jest teraz wskocz na ADC bo musisz.Ma długi kamuflaż i nie musi wskakiwać od razu, a jak Thresh ma ciągle stać przy ADC to niezbyt chyba.Ale no dobra, załóżmy.

Co do singeda i hook.Co mu robi 1 sekunda nieatakowania ADC? XD Poza tym przy 700 MS nie trafi.

Co do rzekomej tankowatości.On wcale nie jest tankowaty, bla bla.To, że ma więcej HP od utility supporta, to nie znaczy, że jest tankowaty.Jak nie jest do przodu to pada wolniej, ale też szybko.Kase przeznacza na support itemy a nie selfish pod tankowatość.

Co do tego teamcompu to już jest serio żałosne.Chodzi mi o normalną walkę, a nie team 30 killi vs 0 killi.

Nawet będąc do tyłu na taki teamcomp spokojnie by wystali.Może każdy się wyłoży 5 v 1, może może.

Konkretów trochę.Wiadomo, że błędy będą popełnione, ale nie licz na to, że jedna drużyna zagra perfekcyjnie plejsy, a druga wszystko przejebie.Split teamy? Grupowanie się na baronie, ostry engage na reszcie co została na jakimś midzie czy coś, grupowe ganki. Na split można sobie poradzić.Uciekać nie można wiecznie.Poza tym ten team spokojnie da sobie radę 1 v 1 odpowiedni lanerzy.

Leona Vayne Zed Kha Zix Singed vs Janna Lucian Lissandra Hecarim Malphite.

Nie chcesz rozpisać to ja to odpiszę.

Leona rzuca ulta na Luciana (udało się).Singed od razu na niego wbiega.Zed stara się sfollołować.Janna ma już tylko R, bo reszte zużyła na singeda.Zed przerywa combo przez Janne.

Lucian ma mało HP, ale resztkami sił stara się uciec od Singeda i oddziela się od teamu.

Kha zix wtedy może wyokrzystać izolacje.Zabijają Luciana.

Co w tym czasie robi reszta teamu? Malphte Lissandra Hecarim engageują Vayne, zabijają ją od razu, bo leona ma tylko single target CC z delayem.Lissanda zadaje całkiem duże AoE obrażenia i spowalnia ruchy reszty.

Zed nie ma wystarczającej ilości obrażeń na zabicie Lissandry.Kha zix jest za daleko.Singed też.

Malphite i hcarim pomagają lissandrze, zabijają Zeda i odcinają Leona od Lissandry.Reszta idzie gładko.

Bez sensu, ale tak właśnie by było.Vayne Leona NIE są w stanie się obronić, a Janna kupi zbyt dużo czasu, aby ich DMG team był w stanie zadziałać.

• 0

tomangelo
  • 570 postów
  • Srebro II
  • Last active: dziś, 17:27

Teamcomp może wygrać grę, ale jeśli dobry teamcomp jest grany przez osoby bez rąk, a druga drużyna z bezskładnym compem wie jak skontrować pierwszą to zwycięstwo w lobby nic nie da. Chcąc nie chcąc w Lola grają nie tylko Doublelifty i MadLife'y, support nie zawsze musi mieć refleks i niskiego pinga by ztarczować adc zanim Rengo doleci ultem, adc nie zawsze trafia autoatakami. Na wyższym poziomie staje się to mniej problemowe, część mniej uzdolnionych utyka niżej, ale nadal poziom myślenia jest różny i nawet prosi w solokolejkach dostają osobniki gdzie mózg już dawno samemu doszedł do koreańskiego challengera, ale reszta gracza wącha klej.

edit: a i rozpisywanie kto wygra na podstawie picków - w sumie to po co w tym LCS grać mecze, skoro zawodnicy mogliby tylko wybrać postacie, a analitycy sami poukładaliby przebieg kto ile zfarmił, kto kogo zabił, kto się kiedy wyłoży, etc. Tylko że właśnie nie zawsze to się później sprawdza, ile to mamy clownfiest gdzie drużyna z przewagą przegrywa?

No i akurat ten przykład -> 3 osoby zfokusują adc, zostawiając mida samemu sobie? Nawet jeśli ten Lucian byłby 0/3/1 a Liss 5/1/4?

• 0

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych