Skocz do zawartości

Witaj na Forum How2Win
Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności. W momencie w którym się zarejestrujesz i zalogujesz będziesz mógł tworzyć tematy, wysyłać odpowiedzi, dawać punkty reputacji, dostaniesz dostęp do prywatnego komunikatora, postowania aktualizacji statusu, zarządzania profilem i wielu innych opcji. Ta wiadomość zniknie jeśli się zarejestrujesz..
Zaloguj się Załóż konto
Zdjęcie

ADC in 2017 lul

9 odpowiedzi w tym temacie
Piekarz Ciastkarz
  • Członkowie społeczności
  • 489 postów
  • Srebro III
  • Last active: wczoraj, 23:29

Ostatnio w internetach związanych z Ligą Legend szaleją memy "ADC in 2017 lul" i "ADC in season 7 lul". Oczywiście wszyscy wiedzą, dlaczego, bo sytuacja marksmanów ssie do tego stopnia, że są ze swojej roli wypierani przez magów.

Mój kolega dość mocno rozpisał się na forach LoL'a, co sądzi na ten temat (linkeł 1). Dzisiaj o mało nie zleciałem z krzesła od śmiechu, na widok filmiku Iamqtpie'a (linkeł 2), gdzie

Spoiler
.

Co H2W powie na ten temat?

• 0

tXTtIqw.png

Sachiko Mahi
  • 389 postów
  • Ili
  • Last active: dziś, 00:02
Wypowiem się tak.
Była meta tanków - adc posysał
Meta magów - adc posysał
Meta zabójców -adc posysał
Meta strzelców - 3 adc dawali radę, reszta posysała.
Zapewnie zapytacie czemu tak jest? Jako były main roli Strzelca odpowiem wam. W lolu są lepsze rzeczy niż możliwość skupienia auto-attacków na jednym celu ;)
  • 0

MGdJekX.gif

ANIMEFAGIZM ATAKUJE!!!

Edi
  • Moderatorzy
  • 829 postów
  • Sokuł
  • Last active: dziś, 00:54

ADC z założenia nie powinno solować magów, zabójców, czy też tanków, o ile nie jest bardzo późno w grze lub nie jest bardzo sfeedowany.

Jednak są oni wyjątkowo zależni od itemów, a od czasu ich reworku i oparcia ich mocy na krytykach opóźniono ich powerspike'a.

No i do tego doszło jeszcze zabicie Last Whispera, który był abusowany przez assasynów, a przed reworkiem był to core na 3ci przedmiot (a nawet 2gi i pół) dla adc.

Do tego wszystkiego, praktycznie wszystkie core itemy taniały, tracąc na swojej mocy (co nie było zbyt tragiczne) dla innych klas, tak by wcześniej zaczynały "coś" robić. Itemy dla tanków, golemów i bruiserów dostały więcej ciekawostek, wzmocnień. Adc dostał 2 warianty Statikka - AoE, i zasięg. . .

Zwiększyć dmgu w early Riot zbytnio nie może, bo na bot lane'ie będzie istny cyrk (adc są strasznie papierowe).

Może im przyśpieszyć powerspike, wzmocnić core itemy. Tylko, że wtedy Yasuo musi zostać zabity.

Zawsze było tak, że były specki, które oferowały jakieś profity i miały zapis (postacie zasięgowe majo o połowę mniej).

A gdyby tak do LW dać zapis (przeszywa armor bonusowy, a postacie zasięgowe całkowity?)

• 0

Tutturu

Izelya Orihara
  • Moderatorzy
  • 1278 postów
  • Khada Dejl
  • EUNE Nick:Deelya
  • Last active: wczoraj, 23:29

Nienawidzę grać na adc, a jak już gram to gram apkami albo ad asasynami, postać nawet nie musi być range, ja i tak tym zagram. Jedyne co mnie trzyma na adc to Jhin, bo uwielbiam gościem grać. Ale tak, to racja. Adc mają teraz przekichane, w sumie pogorszyła im się i tak słaba sytuacja. Współczuję każdemu mainowi i łączę się z nimi w bólu. Szczególnie, gdy widzę jakiegoś hecarima, który leci przez cały tf mając na wszystko wywalone - tylko po to, żeby mnie zoneshotować. :^)))

• 0

3Vcxl8b.jpg

Spoiler

WIOSKA YASUO |

| Galeria | JustEkkoThings | Blog | JustTaliyahThings

"Kill, kill, and kill again, Probably I'll meet you someday..."

"My will is God's desire, and my existence is God's will."

Contempt
  • 829 postów
  • Naczelny Klapek
  • Last active: wczoraj, 16:25

Mam wrażenie, że niektórym powaliła się rola adc z asasynami... ADC ma za zadanie zadawać dmg ciągły z bezpiecznego dystansu, a nie one-shotować. Nie twierdzę, że lekki buff by się nie przydał, aczkolwiek drastyczne zmiany spowodują, że przykładowo na 3 itemach ADC ściągnie tanka na 3 crity, co mija się z celem - a uzbieranie 3 itemów przy sensownym farmieniu nie jest trudnym zadaniem.

Rola adc w late jest bardzo znacząca - jednya szansa przegrywającego teamu oparta jest właśnie na tej roli, bo nawet 3/11 adc z full buildem, lub nawet taki, co odpowiednio się pozycjonuje, może wygrać gierkę, przez co gra na tej roli jest bardzo skomplikowana i wymaga bardzo dużych umiejętności mechanicznych.To nie jest "szczelanie", chociaż na pierwszy rzut oka to właśnie tak wygląda. Musisz umieć kite'ować, znać swoje zasięgi na aa, a przede wszystkim umieć się pozycjonować, bo dobrego adc od chujowego adc poznasz po tej umiejętności.

APC mogą wyprzeć tę rolę, bo ich powerspike zaczyna się wcześniej - to się zgodzę. Z drugiej strony APC jeżeli źle wywali combo, to jest useless poprzed działające cooldowny. Wyobraźcie sobie sytuację, gdzie podczas teamfightu Twój team przez 2,5 sekundy nie ma potężnych obrażeń, bo cd/zonya. Za ten czas team przeciwnika będąc stosunkowo bezpiecznym, bo Wasz dmg jest zamrożony robi ciągłe obrażenia w postaci adc - i co z tego że Wasz carry, a nawe oboje przeżyją, jeżeli cały frontlane podziwia szary ekran, bo brakowało tych autosów?

Jak ktoś stwierdził wcześniej - adc nie ma solować przeciwnika, nawet przeciwnego carry, bo to nie jest jego rola.

Czy marksmani potrzebują buffa? Myślę, że lekkie przyspieszenie ich powerspike'a na pewno by im nie zaszkodziło - chociażby za bycie tak zależnym od teamu.

• 1

2qtwbjr.png

Marek1415
  • 89 postów
  • Brąz III
  • EUNE Nick:Marek1415
  • Last active: wczoraj, 21:20

Jestem za buffem, bo ludzie, którzy potrafią grać adc powoli przerzucają się na inne linie i jest coraz mniej ludzi, autofill "zaradza" temu problemowi i ludzie, którzy nie czują sie dobrze na bocie tam trafiają i potem robi się bajzel.

• 0

60585BE4F01164338742677356544_360bedbc5aInv me 

Bill
  • 1101 postów
  • Władca wszystkiego co istnieje, zwany przez ludzi Bogiem
  • Last active: dziś, 00:06

nie one-shotować

Jhin, Draven, Vayne...

• 1

http://www.cda.pl/video/50993966 - Wyjaśnienie zmiany nicku i ikony (intro)

Wszystko co piszę po północy ma znacznie większą szansę być totalnym bełkotem śpiącego człowieka.

Marek1415
  • 89 postów
  • Brąz III
  • EUNE Nick:Marek1415
  • Last active: wczoraj, 21:20

Jhin, Draven, Vayne...

Jhin robi to nadzwyczaj dobrze (o ile tank do niego nie podejdzie)

• 1

60585BE4F01164338742677356544_360bedbc5aInv me 

Outlaw
  • 341 postów
  • Srebro V
  • Last active: 16 Jan 2017 22:15

Iamqtpie'a 

Imaqtpie, człowieku ranisz

• 0

KLEEEEEEEEEEEEEEEEED!!!

Nah, just Kled.

-- Kled.

Angkor
  • 640 postów
  • Srebro II
  • Last active: wczoraj, 23:22

powinniśmy przestać używać "adc" i korzystać z "marksman" bo teraz to rola mija się w ogóle z jakimkolwiek carrowaniem. Do 30 minuty jest to najczęściej "carrowana" pozycja, potem dostaje skrzydeł lelelel.

No chyba, że są jakieś postacie które mogą dogonić adc i go szybko zabić... (Vi, Kha, Heca, Irelia)

Albo zadają na tyle aoe dmg i burstują wystarczająco szybko, że adc albo nie wejdzie do teamfightu, albo wejdzie i umrze... (Ahri, Annie, Viktor, Brand, Syndra, Veigar)

Albo twój support nie posiada jednej z półkul mózgu i wtedy twój spike się nie zaczyna, nie pojawia, nawet go nie widzisz, bo masz na ryju 4 przeciwników przed którymi nikt Cię nie obroni. 

Już nie muszę chyba wspominać, że support na bocie zadaje już więcej dmg w early(Zyra, Brand, Lulu, Morgana) bo skaluje się z lv, a adc z itemami XD ? 

Powiem tak, zszedłem dzisiaj z linii mając jakieś 7/0 na Twitchu, meanwhile Irelia zrobiła sobie na topie 4/0. 

Do 30 minutki sobie wygrywaliśmy, ale potem w/w Irelia wpadała, zabijała pół teamu, a ja z lord dominikiem zbijałem jej może 1/5 hp, przy okazji zabijając się o jej thornmail. 

300 armora, składa 3 przeciwników i adc nawet go nie bijąc. 

Problem chyba nie leży w marksmanach XD

• 0

tumblr_nbgrm57qXJ1qgvse2o1_400.gif

- Axew, mogę Ci zadać pytanie?

- Wal śmiało, tylko niech będzie piękne jak ja

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych