Skocz do zawartości

Witaj na Forum How2Win
Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności. W momencie w którym się zarejestrujesz i zalogujesz będziesz mógł tworzyć tematy, wysyłać odpowiedzi, dawać punkty reputacji, dostaniesz dostęp do prywatnego komunikatora, postowania aktualizacji statusu, zarządzania profilem i wielu innych opcji. Ta wiadomość zniknie jeśli się zarejestrujesz..
Zaloguj się Załóż konto
Zdjęcie

EU Spring Split 2017

12 odpowiedzi w tym temacie
Yaru
  • Członkowie społeczności
  • 34 postów
  • Brąz IV
  • EUNE Nick:Arleigh
  • Last active: 28 sie 2017 12:36

Jako, że większość drużyn ogłosiło swoje rostery postanowiłem zrobić o tym temat przy okazji łącząc go z rozmówkami i przewidywaniami.

Rostery: [(i) oznacza import, gracza spoza Europy]

G2:

Top: Expect (i)

Jungle: Trick (i)

Mid: Perkz

ADC: Zven

Support: Mithy

Bez zmian, bez zaskoczeń. Najmocniejsza drużyna w EU, która kompletnie nie radzi sobie na scenie międzynarodowej. Najlepszy jungler, adc i support ze wszystkich drużyn, ale bez poprawy komunikacji będą mieć problemy z pokonaniem H2K.

Najmocniejsza strona: Trick

Najsłabsza strona: Komunikacja

H2K:

Top: Odoamne

Jungle: Jankos

Mid: Ryu -> Febiven

ADC: FORG1VEN/Freeze -> Nuclear (i)

Support: Vander -> Chei (i)

Zmiana aż trzech graczy, w tym dwóch na Koreańczyków. Pojawia się tutaj bariera językowa, więc pomimo tego, że skład jest mocny indywidualnie to może pojawić się ten sam problem, co w G2. Tutaj jednak Koreańskie duo gra razem na bocie, co stawia ich w bardziej komfortowej sytuacji. Dwa najważniejsze i najsilniejsze filary pozostały w drużynie, do tego dochodzi bardzo dobry midlaner (niestety z lekką zadyszką). Jeśli bot dostosuje się do Europejskiego stylu gry to powinniśmy mieć dobrą drużynę na MSI.

Najmocniejsza strona: Odo i Jankos

Najsłabsza strona: Mid ze spadkiem formy

Splyce:

Top: Wunder

Jungle: Trashy

Mid: Sencux

ADC: Kobbe

Support: Mikyx

Tak, jak w G2 bez zmian. Drużyna rok temu była bardzo słaba, ale wymiana supporta i dobry trening Yamato sprawił, że Splyce gra dosyć stabilnie i na nawet wysokim poziomie. Raczej nie mają szans z kolosami, jak G2 i H2k, ale spokojnie powinni uklasować się w top 5.

Najmocniejsza strona: Wunder i trener

Najsłabsza strona: Kobbe

Fnatic:

Top: Kikis/Werlyb -> Soaz

Jungle: Spirit -> Amazing

Mid: Febiven -> Caps

ADC: Rekkles

Support: Yellowstar/Klaj -> Jezis

Fnatic mnie zawiodło swoim ostatnim sezonem. Ten skład nie wygląda niestety lepiej. Mamy tu toplanera i junglera, którzy w OG grali ostatnio dosyć słabo. Midlaner jest niewiadomą (nie liczę na dużo z jego strony), adc zaliczył spadek formy, a support jest po prostu średni. Byłem i chciałbym być kibicem FNC, ale ta drużyna bardzo mnie rozczarowała.

Najmocniejsza strona: Rekkles nadal coś gra

Najsłabsza strona: Przeciętna reszta drużyny

Unicorns of Love:

Top: Vizicsacsi

Jungle: Move -> Xerxe

Mid: Exileh

ADC: Veritas (i) -> Samux

Support: Hyllisang

Czwarta drużyna poprzedniego splitu. Zmienili jedynie średniego junglera oraz dobrego adc. Xerxe jest kimś, o kim słyszę pierwszy raz (Samux też). UOL powinno być wysoko, ale nie wiem, jak bardzo. Jednorożce lubią zaskoczyć, ale nie zawsze pozytywnie. Trudno powiedzieć, jak zagrają. Sądzę, jednak, że nas nie zawiodą. Zmiana adc może ich pogrążyć.

Najmocniejsza strona: Cała drużyna gra dobrze Mocny top/mid/supp

Najsłabsza strona: No-name w jungli i adc

Origen:

Top: Soaz  -> Satorius

Jungle: Amazing -> Wisdom (i)

Mid: PowerOfEvil -> xPeke -> NaeHyun (i)

ADC: Toaster/xPeke -> Tabzz

Support: Hybrid -> Hiiva

Rozczarowań ciąg dalszy. xPeke to już niestety esportowy emeryt. Satorius i Hiiva grają nieźle, ale to nie to, co chcemy widzieć po Origen. Tabzz... To już dawno nie to. Ten gracz już sobie kompletnie nie radzi. Duży plus za genialnego junglera. Może zapewnić OG kilka zwycięstw. Drużyna przeciętna, ale mogąca ugrać coś dzięki dobremu teamplayowi i komunikacji.

EDIT zmiana xPeke na NaeHyun. Info potwierdzone. Raczej ich sytuacji to nie zmieni.

Najmocniejsza strona: Wisdom

Najsłabsza strona: Tabzz!!!!!

Misfits:

Top: Alphari

Jungle: Wisdom -> Kakao (i)

Mid: Selfie -> PowerOfEvil

ADC: hans sama

Support: Ignar (i)

Nowa drużyna w LCS. Mocny skład. Powinni zaskoczyć nas, jak zrobiło to poprzednio G2. Nie ma, co tu więcej pisać. Musimy zobaczyć ich w akcji.

Najmocniejsza strona: Silni indywidualnie gracze

Najsłabsza strona: To ich pierwszy split

Giants:

Top: Smittyj -> Flaxxish

Jungle: Maxlore -> Memento

Mid: Night (i) + Caedral

ADC: SONSTAR -> Upset -> HeaQ(?)

Support: Hustlin

Dosyć słabo, jedynie mocny mid. Z opisem poczekam na oficjalny skład. Nadal słabo.

Najmocniejsza strona: Midlaner

Najsłabsza strona: Średnia reszta

Vitality:

Top: Cabochard

Jungle: Mightybear -> GBM (i) + Djoko

Mid: Nukeduck

ADC: POLICE -> Steelback

Support: Kasing -> Hachani (i)

To jest drużyna z dużymi szansami. Każdy gracz jest silny indywidualnie. GBM po roku w NA nie powinien mieć problemów z angielskim. Przeczuwam wyrównaną walkę, ale z drużynami ze środka. Początkowo bez zgrania nawet najlepsze umiejętności indywidualne im nie pomogą. Odegrają się pod koniec splitu.

Najmocniejsza strona: Dobrzy gracze

Najsłabsza strona: Świeży skład

Roccat:

Top: Parang -> Phaxi

Jungle: Memento -> Maxlore

Mid: Betsy

ADC: Steelback -> Hjarnan

Support: Raise -> Wadid (i)

Chciałbym tu coś napisać, ale brak mi słów.

Najmocniejsza strona: Logo i nazwa

Najsłabsza strona: Gracze

Ogólnie drużyny można podzielić na kilka grup:

Najmocniejsze teamy (brak dużych zmian): G2, Splyce, UOL

Bardzo mocne drużyny, ale ze względu na zmiany trudno powiedzieć, jak sobie poradzą: H2K, Misfits, Vitality

Wielkie niewiadome: Origen, Fnatic, (Giants)

Relegacja do CS: Roccat, (Giants)

Moim zdaniem o pierwsze miejsce będą walczyć G2 i H2K, za nimi Splyce i Misfits. Potem Vitality i UOL, możliwe, że także Origen będzie rywalizować o 5 miejsce. Dalej Fnatic, Giants i ostatnie Roccat.

1. G2/H2K

2. G2/H2K

3. Misfits

4. Splyce

5. UOL/VIT/OG VIT/OG/UOL

6. VIT/UOL/OG OG/VIT/UOL

7. OG/UOL/VIT UOL/OG/VIT

8. Fnatic

9. Giants

10. Roccat

• 5

DiT
  • 2 postów
  • Unranked
  • Last active: 17 paź 2017 15:51

Chciałbym przypomnieć, że w tym sezonie schemat rozgrywek się trochę zmienia i będzie bardzo przypominał ten z chińskiej ligi, a więc mamy dwie grupy po 5 drużyn z czego każdy rozgrywa mecz i rewanż z drużynami ze swojej grupy oraz po jednym meczu z drużynami z pozostałej grupy. Schemat podziału na grupy wygląda tak:

- Dwie najsilniejsze drużyny poprzedniego splitu (H2K oraz G2) wybierają z pozostałych ekip po jednej do swojej grupy

- Następnie te 2 zespoły wybierają kolejne

- itd. do momentu, aż nie zostanie już żadna drużyna.

Co do samych składów to wydaje mi się, że drużyny które utrzymały rostery z poprzednich sezonów to jest G2 i Splyce będą przodować również w tym roku. H2K może pokazać się z dobrej strony lecz bariera językowa pomiędzy dwójką importów a pozostałą częścią drużyny może być niestety zdradliwa szczególnie na początku splitu, jeżeli natomiast H2K utrzyma dany roster na letni split to mają szansę go zdominować. Patrząc natomiast na późniejsze mistrzostwa świata to nie ma szans, aby zaszli dalej niż udało im się to w tegorocznych (przytaczając tu słowa Vandera z pewnego wywiadu: jeżeli chcesz zajść jeszcze dalej nie można sciągać zawodników, którzy przegrywają na własnym podwórku na graczy, z którymi i my przegraliśmy).

Co do pozostałych drużyn Roccat, Origen i Giants walka o relegacje. Vitality może zaskoczyć mają bardzo dobry graczy indywidualnie, każdy gracz może ponieść grę na plecach mam nadzieję tylko, że nie dojdzie do wzajemnej rywalizacji wewnątrz drużyny bo wtedy to może być ich koniec.

Misfits natomiast jest drużyną nową i musi się jeszcze nauczyć gry na tym najwyższym poziomie ten split może nie być ich, ale w kolejnym mogą wystrzelić jak Splyce rok temu.

Fnatic natomiast ryzykuje wiele tym składem, ale może to jest właśnie jakiś klucz do sukcesu.

• 0

Euphranor
  • How2Win
  • 78 postów
  • ¯\_(ツ)_/¯
  • EUNE Nick:En3
  • EUW Nick:nie mam
  • Last active: 20 paź 2017 23:23

Literóweczka w nazwie midlanera fnatic, Caps a nie Cops :D

• 1
Dołączona grafika

Yaru
  • 34 postów
  • Brąz IV

Jedynie dwie drużyny z LCS walczą w relegacjach, więc OG się upiecze. No i nadal sądzę, że będą lepsi od Fnatic. No chyba, że aż trzech ich graczy się obudzi.

Warto też zwrócić uwagę na dwie bardzo mocne drużyny w Challenger Series: PSG i Schalke

Składy:

FC Schalke 04:

Top: ?

Jungle: loulex

Mid: Selfie

ADC: Upset

Support: Vander

Paris Saint-Germain:

Top: Steve

Jungle: Kirei

Mid: Blanc

ADC: Pilot

Support: sprattel

Jak dla mnie te drużyny zastąpią Giants i Roccat w Summer Split.

@Euphranor

Dzięki :D Już zmieniłem

• 0

DiT
  • 2 postów
  • Unranked
  • Last active: 17 paź 2017 15:51

Satorius będzie grał w Origen co z resztą uwzględniłeś, więc nie może grać w Schalke. Prawdopodobnie jego miejsce zajmie SmittyJ, który w ostatnim czasie występował w Giants.

+ trzeba pamiętać o nadchodzących kwalifikacjach do Challenger Series, w których też jest kilka drużyn z ciekawymi zawodnikami m.in.

Fnatic Academy:

Top: Kikis

Jungle: Broxah

Mid: Nisqy

Adc: MrRalleZ

Support: Klaj

oraz nasze polskie "pingwiny"

Team Kinguin:

Top: IceBeasto

Jungle: Tabasko

Mid; Sebekx

Adc: Woolite

Support: Delord

Patrząc na te wszystkie rostery zmagania w tegorocznych Challenger Series mogą być zdecydowanie ciekawsze niż same LCSy, zważając na dużą liczbę wyrównanych drużyn.

• 2

Yaru
  • 34 postów
  • Brąz IV

Racja, zapomniałem o Satoriusie. Już poprawiam

• 0

Euphranor
  • How2Win
  • 78 postów
  • ¯\_(ツ)_/¯

IMO fnatic academy nie jest najlepszym składem. Było to widać już w Open quali, gdzie w półfinale pogubili się i go przegrali. Nawet pokusiłbym się o stwierdzenie, że "nasze" Team Kinguin powinno sobie lepiej poradzić, no ale to też zależy od draftu grup itd.

Odnośnie LCS ciężko dość teoretyzować dopóki nie znamy grup. Mimo wszystko uważam, że Misfits jest jednym z najlepszych składów, chociaż ich największym minusem jest PoE. Mamy też G2, które zawsze pokazywało się z dość dobrej strony w zasadniczym sezonie i uważam, że w Top4 powinni się znaleźć. Moją skromną opinią Fnatic może zaskoczyć jeśli tylko ktoś będzie dobrze shoutcallował w ich drużynie. Caps jest naprawdę dobrym midlanerem, nawet Perkz ostatnio wypowiadał się, że jest to najsilniejszy obecnie Rookie. Bardzo dobra synergia Top/Jungle. No i Rekkles, jedyne co jest osobiście dla mnie niewiadomą to support. H2K niby ma dobry skład na papierze ale uważam, że to może nie sprawdzić się w praktyce, tym bardziej, że Jankos zawsze trzymał dobrą komunikację z Botlanem i lubiał tam wpadać, a teraz będzie to dość utrudnione. Jeśli Febiven będzie w stanie utrzymać formę na wysokim poziomie są w stanie zawalczyć z każdym ale też dużo zależy od koreańskiego duetu. Skład Origen natomiast to chyba jakiś żart, poza Wisdomem oczywiście. No i jeszcze NaeHyun, który będzie według mnie zdecydowanie odstawał od już i tak nie najlepszej reszty. Splyce jak to splyce może zdecydowanie zaskoczyć. Ich najsilniejszym punktem jest według mnie YamatoCannon, który wyciągnął ich z relegacji prosto do finałów w Krakowie, co było nie lada wyczynem. Vitality ma potencjał, żeby zaskoczyć ale nie uważam żeby byli w stanie zagrozić topce. Według mnie jest to mieszanka dobrych graczy, którzy byli wolni coś takiego zwykle się nie udaję. Jeśli Kaczka wróci na szczyty swojej formy zdecydowanie mogą powalczyć z wyższym środkiem tabeli. Zastanawiam się tylko jak GBM będzie działał na jungli i który z dwóch junglerów będzie pojawiał się częściej. UOL został bez ADC co jest największym bólem bo po ich występie na ostatnim IEM-ie miałem ogromne nadzieję. Jungler także nie wydaję się być najsolidniejszy. No i zostaję Roccat. No cóż uważam, że dla nich sukcesem będzie nie zajęcie ostatniego miejsca w tabeli :D.

Edit: Jeszcze taka ciekawostka jeden z zawodników Roccat - Wadid, w Europie siedzi obecnie w Plat 1 z 47% win ratio :D http://euw.op.gg/sum...erName=redditor

Edit2: Dodaj Iluzjonista jako suba do Origen http://www.facebook....348239602224614

• 1
Dołączona grafika

Shiro
  • How2Win
  • 11 postów
  • Brąz V
  • Last active: 29 sty 2017 00:35

G2:

Według mnie, znajdą swoje miejsce w TOP2. Dlaczego? Skład nie uległ zmianom, dobrze się znają i są zgrani. Do tego weźmy pod uwagę, iż wygrali 2 ostatnie splity. Jedynym zmartwieniem, jest moim zdaniem ich top laner, który znacznie osłabia drużynę. IMO. jest strasznym drewnem :P

H2K:

Cóż... Szczerze nie liczę od nich na zbyt wiele, imo TOP6. Kontakt z dolną aleją będzie bardzo ubogi, przez dwóch nowych importów. Dodatkowo Febiven w nowym składzie nie wiadomo czy znajdzie swoje miejsce i własne ja. Jednak jeśli uda mu się odzyskać formę sprzed 2 splitów, będzie bestią. 

Splyce:

Jak wspomniał założyciel posta, Yamato oraz Wunder są asami zespołu. Pierwszy potrafi świetnie zmotywować i przygotować zespół, a drugi świetnie prowadzi drużynę do zwycięstwa, swoją równą grą. TOP4.

Fnatic:

Komuś powiedziałem o tym, iż Perkz nazwał Capsa jednym z najlepszych rookie mid lanerów i to wykorzystał, więc nie będę o tym wspominał, kappa. Ciężko mi być tutaj obiektywny, jestem wielkim fan boyem Fnatic. Ale co mogę powiedzieć... Caps, wielka niewiadoma, lecz według mnie będzie wymiatał. Top/Jungle grają ze sobą od bardzo dawna, znają się. Jednak nie jestem przekonany co do sOAZa, miewa swoje bardzo słabe gry, nie lubi ciężko pracować. Ale tak, to przypomnijmy sobie ten duet, co robili na mistrzostwach świata 2015 w barwach OG, gdzie co mecz grali wspaniale. Nie mogę powiedzieć, że są średni. Są na pewno doświadczeni. Rekkles, to jest Rekkles - klasa sama w sobie. Jesiz, naprawdę nie wiem. Zdobył pretendenta w Korei, ale czy to oznacza, że będzie tak dobry? TOP4, lecz osobiście chciałbym 1 miejsce. 

UOL:

Rozczarowali mnie tymi zmianami. Mogli zdobyć starym składem o wiele więcej, jednak cóż, dajmy im szansę. Obstawiam 5 miejsce.

Origen:

Co tu dużo mówić. Drużyna wygląda FATALNIE. Tabzz? Hiiva? Jedyną mocną stroną teamku będzie top i jungle. Satorius jest mechanicznym graczem, więc na pewno będziemy świadkami playsów. :P NaeHyun? Proszę was... Na zapleczu LPL w jednym i jedynym swoim meczu pokazał się z fatalnej strony, zagrał beznadziejnie! Według Veterana, nawet nie przeszedł testów. 

https://twitter.com/...005938213744645

Misfits:

Zawiedli mnie wyrzuceniem Selfi`ego z podstawowego składu. To na pewno musiał być dla niego cios poniżej pasa. Mimo to, uważam że powinni zdobyć legitne miejsce w zestawieniu :)

Giants Gaming:

Mam wrażenie jakby to nie była wina zawodników, lecz zaplecza. Chodzi mi oczywiście o ich osiągnięcia. Niby w ostatnim splicie zagrali przyzwoicie, ale nie sądzę, by to był ich maksimum możliwości. Przy dobrym coachingu, zgraniu, mogą coś ugrać, ale nad tym trzeba pracować.

Vitality:

Nie wiem co mam sądzić o GBM na jungli. Sezon temu był mid lanerem. Czy osiągnął już poziom innych leśników?

Co do reszty, sądzę że Steelback poprowadzi godnie drużynę do zwycięstwa. Jest solidnym ADC, jednym z najlepszych. Według mnie MVP ostatniego splitu. 

Roccat: 

Jak dla mnie, będzie walczyła o miejsce w LCS z zespołami z CS. Nie podoba mi się ten skład...

Odwołam się do Twojego rozstawienia. 

1. G2/H2K

2. G2/H2K

3. Misfits

4. Splyce

5. UOL/VIT/OG VIT/OG/UOL

6. VIT/UOL/OG OG/VIT/UOL

7. OG/UOL/VIT UOL/OG/VIT

8. Fnatic

9. Giants

10. Roccat

Jak dla mnie:

1. G2

2 Splyce

3. Fnatic

4. H2k

5. Misfits

6. VIT

7. UOL

8. Giants

9. OG

10. Roccat

• 1
Dołączona grafika

Snîgønas
  • 1 569 postów
  • Spamer Alfa
  • Last active: wczoraj, 23:12

Misfits:

Zawiedli mnie wyrzuceniem Selfi`ego z podstawowego składu. To na pewno musiał być dla niego cios poniżej pasa. Mimo to, uważam że powinni zdobyć legitne miejsce w zestawieniu :)

żynie

Nie tylko dla Selfie'go. Hans Sama mówił, że zabolało go pozbycie się mida... :/ IMO mogą mieć przez to problemy w drużynie, ale top4/5 raczej jest ich. c:

Moja drabinka.
1/2 Splyce/G2 <- Liczę na G2
3/4 Fnatic/ H2k <- Nie wiem...

5/6 Splyce/Misfits <-Misfits kibicuję, ale może być różnie

7 Vitality <- Mogą się wbić do topki. Nuckeduck, Steelback. Takie mocno niepewne, nawet do top5 można byłoby ich wrzucić.

8,9,10 Origen, Roccat, Giants ,<- Drużyny i zawodnicy... IMO tam będą najśmieszniejsze mecze. :P

Ten split będzie przynajmniej ciekawy... ;) 

• 0

Cześć! Jestem wirusem, pochodzę z Albani. Jako, że mój programista nie ma pieniędzy, to po prostu zrób sobie coś na komputerze i podaj mnie dalej. Dzięki!

Euphranor
  • How2Win
  • 78 postów
  • ¯\_(ツ)_/¯

To jak tak wszyscy piszą swoje drabinki, a ja nie napisałem w poprzednim poście to napisze tutaj:

1/2. Fnatic/G2 <- imo fnatic może mocno zaskoczyć

3. h2k

4. Misfits

5. Splyce

6. Vitality

7. UOL

8. Origen

9. Giants

10. Roccat

EDIT: I do tego według pewnych źródeł znamy już grupy EU LCS. http://www.espn.com/...-groups-decided

• 1
Dołączona grafika

Kazujui
  • 666 postów
  • Hejtuzui
  • Last active: 23 kwi 2017 04:29

Poprawka z tego co zrozumiałem ze strony lola to wybierają drużyny do przeciwnych grup. Czyli G2 wybrali Splyce dla H2k, H2k i Splyce wybrali Fnatic oraz Misfits dla G2 i tak dalej, więc grupy wyglądają następująco:

Grupa A:

G2

Fnatic

Misfits

Giants gaming

Roccat

Grupa B:

H2K

Splyce

Vitality

UoL

Origen

• 1

6612583_trener.png

Yaru
  • 34 postów
  • Brąz IV

Grupa A ma w sumie największe raki XD G2 powinno mieć w grupie same wygrane

G2>Misfits>Fnatic>Giants>Roccat

Grupa B już prezentuje poziom i tam będzie, co oglądać.

• 0

Vesp
  • 121 postów
  • Brąz II
  • Last active: 17 paź 2017 18:46
Uśmiech nie schodzi mi z ust, widząc jak kibic G2 nazywa pozostałe ekipy rakami ;)

Sezon zapowiada się ciekawie, aczkolwiek nie widzę drużyny, która byłaby w stanie nawiązać wyrównaną walkę na arenie międzynarodowej z drużynami koreańskimi.
  • 0

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych