Skocz do zawartości

Witaj na Forum How2Win
Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności. W momencie w którym się zarejestrujesz i zalogujesz będziesz mógł tworzyć tematy, wysyłać odpowiedzi, dawać punkty reputacji, dostaniesz dostęp do prywatnego komunikatora, postowania aktualizacji statusu, zarządzania profilem i wielu innych opcji. Ta wiadomość zniknie jeśli się zarejestrujesz..
Zaloguj się Załóż konto
Zdjęcie

Czy forum umiera?

72 odpowiedzi w tym temacie
Bill
  • Członkowie społeczności
  • 1175 postów
  • Władca wszystkiego co istnieje, zwany przez ludzi Bogiem
  • Last active: wczoraj, 20:46

Jak w nazwie tematu. Co o tym sądzicie?

Niby forum jest powiązane ze stroną główną i jacyś nowi gracze mogą się tym zainteresować ale z drugiej strony ile nowej aktywności mieliśmy przez ostatnie np. kilka miesięcy? Nie licząc tej za ligę how2win. (to coś takiego jak martwe subskrypcje na youtubie) Coraz rzadziej ktoś cokolwiek pisze na forum. Nawet tematy oblegane przez społeczność w dziale ,,Mam pytanie'' od niedawna ucichły. Obecnie z tego co widziałem tylko w trzech tematach są co jakiś czas dodawane odpowiedzi. (liga i dwa humorystyczne z działu ,,Ogólnie o lolu'') Okazjonalnie może pojawić się coś innego ale to już rzadkość.

• 0

http://www.cda.pl/video/50993966 - Wyjaśnienie zmiany nicku i ikony (intro)

Wszystko co piszę po północy ma znacznie większą szansę być totalnym bełkotem śpiącego człowieka.

Reikirio
  • Moderatorzy
  • 505 postów
  • Rakirio
  • Last active: dziś, 06:30
Co tu dużo mówić, aktywność drastycznie spada z czym muszę się zgodzić, nawet ja jako mod dużo rzadziej tutaj zaglądam. Pytanie brzmi - Jak to miejsce rozruszać? Ja osobiście sporo nad tym myślałem ale na nic sensownego nie wpadłem :x
  • 0
Reikirio_zpsop4leprk.png

Wujcio Wojcio
  • 473 postów
  • Srebro III
  • Last active: 24 Apr 2017 17:28

Niestety to prawda, ostatnimi czasy faktycznie bywa tu puściej. Trzeba liczyć, że ludzie znowu zaczną się tu pojawiać, bo co by nie mówić, sympatycznie tu jest  ;)

• 4

Bill
  • 1175 postów

bo co by nie mówić, sympatycznie tu jest  ;)

Prawda.

Sądzę że dopóki forum riotu istnieje, to nie będzie miało żadnych szans zdobycia popularności wśród graczy. Sam wygląd forum ich tutaj nie przyciągnie. Nie ma co ukrywać, to nasze wygląda o niebo lepiej niż ich. Za to z funkcjonalnością nieco gorzej. Czasem spoilery nie chcą się otwierać. Strona według przeglądarki ciągle coś ładuje. Jest jeszcze parę drobnych błędów.

• 0

Wszystko co piszę po północy ma znacznie większą szansę być totalnym bełkotem śpiącego człowieka.

Skips
  • 374 postów
  • Kruk
  • EUNE Nick:ScreamAz
  • Last active: 24 Apr 2017 20:50

Rozruszać tego miejsca się nie da "tak o". To nie jest takie proste nagle zacząć przyciągać ludzi, bo nie oszukujmy się- zbyt wielu ciekawych tematów tutaj nie ma i nie będzie bo newsy są na stronie głównej H2W a nie na forum. Kurde, jak zwykle mam problem z opisaniem tego, co mam na myśli, tak więc jakoś tak: Newsy są na stronie głównej h2w i to tam ludzie w większości zaglądają by je przeczytać, więc tutaj nie ma o czym dodawać tematów, poza takimi śmieszkowymi jak o zabawnych nickach czy tematów w offtopie jak np. o mrówkach, ale.. ile można? 

Dodatkowo na forum z tego co zauważyłem w większości nowe tematy jak już są tworzone to są tworzone przez użytkowników, a nie administracje, a trochę ciężko żeby użytkownicy tworzyli coś co ma ich samych przyciągać. (Pomijając tematy konkursowe czy dotyczące zmian na forum które tworzy administracja). Ale nie oszukujmy się, o czym admini mają pisać? O dupie maryni? O polityce? Wszystko co trzeba opisać opisywane jest już na stronie głównej, więc nie ma sensu dwa razy tego trzepać. 

Czasem w sumie zastanawiam się nad sensem istnienia tego forum. Chyba największym plusem tego forum jest to, że można tutaj poznać ciekawych ludzi z którymi można pograć/pogadać jak się człowiek nudzi. W sumie jest to główny powód dla którego wciąż zaglądam na to forum, i pewien jestem, że jeżeli najaktywniejsi użytkownicy tak zwani "shoutboxowi" przestaną tu zaglądać, to sam też przestanę tu zaglądać bo nie będę widział najmniejszego sensu- nie będę owijał w bawełnę, zaglądam tu głównie dla shoutboxa. Chyba, że będę chciał czytać wszystkie stare tematy po kolei. 

• 2

SODxAif.gif

Ravens and crows have one thing in common- both get mistaken for the other one.

Noone is actually afraid of ravens, but they seem to remind people of death..       .....Especially if that raven is eating eyes out of a dead body.                                                                                                                                   

Once there was a king, but then the king was killed.. So the king lived no more.

Annie z brązowego wzgórza
  • 133 postów
  • Brąz II
  • Last active: dziś, 15:10

Eh, żeby tak większosć polskich graczy nie była 13-latkami z rakiem xd

Albo ogółem z rakiem. 

Kiedy patrzę na te oblegane strony czy fanpejdże, to rzygać mi się chce. ( nieciekawi, zazdrosni o byle co ludzie, bez kultury i poczucia humoru, niemili i często nieznosni; nie, że srednia wieku ma cos do tego, ale jak tak się przejrzy listy to prawie sama gimbaza; ogółem dużo by tu wymieniać tych wad i przywar )

Nie chcę tutaj nikogo obrażać ani nic wnioskować, ale jak dla mnie to nasze forum jest najlepsze i najkulturalniejsze ze wszystkich. Tu jest zachowany poziom. Dzieciaczki nie wiedzą co to znaczy poziom (a tym bardziej kultura) .

Zawsze będą jakies zastoje, zależnie od okresu w roku ;p Aktualnie mamy swięta, niektórzy w ten czas wolą się odciąć od internetu, inni po prostu nie mają do niego dostępu... Różnie to bywa. 

Myslę, że po prostu trzeba cos pokombinować z "widocznoscią" forum: jakies konkursy czy zabawy, może zorganizować jakos tą naszą społecznosć żebysmy też na jakichs eventach się ukazywali i zachęcali innych do dołączenia do nas; ogółem to przydałoby się ogarnąć kontakty i koneksje. Najlepiej to przydałoby się ukazać nasze forum jako przyjazne, otwarte na różnych ludzi i ciekawe. Aktualnie jestem po chorobie, więc nie mam na razie ciekawszych pomysłów i przepraszam, jesli cos w mojej wypowiedzi jest źle xd

Zachęcam do dyskusji :)

• 5

46e192f4b15cd41fb2912cd44172c3b9-darzhql

FilogZ
  • 380 postów
  • ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • EUNE Nick:FilogZ
  • Last active: dziś, 09:16

Jak dla mnie forum jest za mało promowane i to jest największy problem.
No i aktualnie brakuje trochę ciekawych wątków kiedyś były quality dyskusje o buildach, zagraniach czy o Talonie, a teraz tego ni ma ( ͡° ʖ̯ ͡°)

• 5

• 484 postów
  • Srebro III
  • Last active: 29 Mar 2017 14:07
No właśnie...Ni ma.Ale tu nie chodzi o wątki.Tu chodzi o użytkowników.A dokładnie o Aueternum,Dforaka,Arceusa i Shina.Jako że mój post nie wysłał się,więc teraz napiszę troszkę krócej.
Może to nie jest takie oczywiste,ale to oni odpawiadali za życie tego forum.Shina raczej tłumaczyć nie trzeba.Każdy przyzna że od momentu jego zniknięcia forum to już nie to samo.A co do tej trojki...To oni napedzali te dyskusje,swoimi postami.Te wszystkie shit stormy w ktorych uczestniczyli,jakieś kłótnie czy wymiana swoich zdan sprawiało ze chcialo sie wejsc na forum byleby tylko je przeczytać.I żeby nie bylo,było i jest kilku innych ważnych uzytkownikow,ktorzy też byli potrzebni.Ale oni odeszli.A dlaczego?Bo nie ma tamtej czworki.
Druga sprawa:Promowanie forum.Imo chęć pozyskania nowych uzytkownikow po jakims czasie sprawila ze ci stali użytkownicy poczuli się w pewien sposob,urazeni?(nie moge znaleźć dobrego słowa).Bo w momencie gdzie forum miało się dobrze miało to jakiś sens.Gdy forum zaczęło powoli umierać,wydawało się to dobrym planem.Ale jego skutki nie były dobre.Burdel jaki powstal tylko denerwował innych.Ten głupi wymóg kilku postów był smieszny.Posty były wręcz idotyczne,nic nie wnoszące do tematu.A ci spamerzy zazwyczaj na forum długo nie byli.Osobiscie nie kojarzę chyba nikogo kto został zwerbowany na stałe.Osobiście to już nie wiem czy jest jakas realna szansa ze forum odzyje.
  • 1

c1b2ae04c2ddd.jpg

Spoiler

Edi
  • Moderatorzy
  • 868 postów
  • Sokuł
  • Last active: dziś, 13:38

Czy forum umiera?

Powiedzmy, że nie. Ale choruje.

Dlaczego tak się dzieje?

Efekt kuli śnieżnej. W skrócie – parę osób miało mniej czasu – odeszło lub zaczęło poświęcaj mniej swojej uwagi forum. Zaczęło powstawać mniej treści. Kolejne osoby miały mniej „do roboty”, więc też mniej działały i tak dalej, i tak dalej. Ilość użytkowników zaczęła się wykruszać. A niestety w między czasie ilość nowych użytkowników nie była współmierna do tych co „odeszli” lub przeszli na taką emeryturę (tj. wejdą raz na jakiś czas, by coś tam zobaczyć, czy napisać). Sam muszę się przyznać, że też mniej czasu poświęcam na forum ;C

Do tego dochodzi konkurencja ze strony innych forów dyskusyjnych, m.in. głównego LoLa, jak i Reddita, a także grup fejsbukowych.

Czy forum umrze?

Forum tworzymy my wszyscy. Póki będziemy pisać i tworzyć nową zawartość, to forum będzie żyło.

Jak je uleczyć?

Przede wszystkim trzeba naprawić stronę forum, bo korzystanie z niej potrafi być irytujące (shoutbox, spoilery, powiadomienia).

Trzeba też zdobyć nowych użytkowników. Najłatwiejszym sposobem, który wydawał się najlepszy na zdobycie nowych użytkowników były konkursy z nagrodami.
- Liga H2W
- H2W Smash
- Czy też moja krzyżówka z rododendronem

Na stronce głównej były również pisane newsy z „hot” tematami, linkami do nich i krótkimi zachęcającymi napisami.

W naszych głowach pustka, więc jeśli macie jakieś pomysły (mogą być nawet te, które mogą wydawać się głupie – ale też, żeby nie były jakieś super debilne), to dzielcie się nimi z nami. Również jeśli macie jakieś przemyślenia na temat tego, co było robione w kwestii załapania jakichś nowych użytkowników.

Sam zastanawiam się nad ankietą/tematem pt. „Jak trafiłem na forum.” Gdzie można by się było podzielić tym, jak się trafiło na forum, co nas przyciągnęło i takie tam.

@Edit. Pamiętam, że był jeszcze konkurs dawniej na najbardziej aktywnego użytkownika (były pod uwagę brane posty i chyba repka).

• 4

Tutturu

tomangelo
  • 593 postów
  • Srebro II
  • Last active: dziś, 14:56

Więc teraz moje 3 grosze.

Jak wspomniano wyżej, forum trochę pustoszeje, wpadamy w błędne koło mniej użytkowników->mniej aktywności->mniej użytkowników. Winę wg. niektórych ponoszą oficjalne fora. Istotnie, konkurencja ze strony oficjalnych mediów społecznych Riotu rzeczywiście istnieje i jest dość silna. Ale na ogół fakt ich istnienia nie przeszkadza nieoficjalnym stronom istnieć i mieć się dobrze. Bywałem na innych forach gier które przecież miały własne oficjalne fora, reddity i podobne strony, a mimo tej konkurencji trzymały się dość dobrze, więc o ile społeczność Lola nie jest jakoś inna, to strony trzecie wciąż powinny mieć szanse na istnienie.

Stąd musimy wsadzić w to błędne koło kij między szprychy. Ale najpierw trzeba ten kij znaleźć. Innymi słowy musimy wykombinować jak przerwać ten cykl, rozbudzić dyskusje i ściągnąć nowych użytkowników.

• 0

• 133 postów
  • Brąz II

Potrzebujemy chorych nołlajfów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Atencjuszy dajcie!

Wiencej cukru w cukrze!!!!!

(nie mówcie nic o Shineu bo mi tu smutno już ok?  :( )

EDIT: To jest aż dziwne kiedy widzę swoje ostatnie komentarze już kilka dni na stronie głównej, gdy kilka miesięcy temu nawet nie mogłam dojsc do niczego xd)

• 0

Bill
  • 1175 postów

Shin

A tak właściwie to co się z nim stało? Był najaktywniejszym użytkownikiem a potem znikł. Tak bez wyjaśnienia po prostu przestał pisać? Jakoś nie pamiętam żeby gdzieś było to wyjaśnione.

• 1

Mortyr
  • 792 postów
  • Placementy
  • EUNE Nick:MORTYR1
  • Last active: dziś, 14:40

@up Bodajże z powodu spraw prywatnych zniknął z forum.

Mimo iż na forum wchodzę kilka razy dziennie, to znacznie rzadziej coś napisze, bo nie ma gdzie czegoś pisać. Nowych tematów jest znacznie mniej niż kiedyś, nie za bardzo jest gdzie się udzielać.

• 0

Porumxgif_snnawsn.gif   "Ci, którzy nie pamiętają o przeszłości, są skazani na jej powtarzanie." ~George Santayana.

Edi
  • Moderatorzy
  • 868 postów
  • Sokuł
  • Last active: dziś, 13:38

8Sdr4V8.jpg

• 4

Tutturu

Skips
  • 374 postów
  • Kruk
  • EUNE Nick:ScreamAz
  • Last active: 24 Apr 2017 20:50

Jeżeli to forum ma umrzeć to w końcu umrze, i ani administracja ani my nic na to nie poradzimy. 

• 0

SODxAif.gif

Ravens and crows have one thing in common- both get mistaken for the other one.

Noone is actually afraid of ravens, but they seem to remind people of death..       .....Especially if that raven is eating eyes out of a dead body.                                                                                                                                   

Once there was a king, but then the king was killed.. So the king lived no more.

Bill
  • 1175 postów

Właśnie zobaczyłem opis Deeyli. (poprawcie jak źle napisałem) Też odchodzi z forum.

• 0

Sprzedam konto
  • 110 postów
  • Seventy again
  • Last active: dziś, 10:07
Tak szczerze zamiast spamić to pora coś zrobić, zaczynając od tego żeby co jakiś czas rzucić linkiem do forum na portalu, w końcu to nie są dwa osobne projekty a chyba jeden, tylko forum to takie brzydkie kaczątko.
  • 0

Fosiak
  • 888 postów
  • hey
  • EUNE Nick:Dearger
  • Last active: dziś, 15:51

moze niech ktos zacznie wrzucac linki do jakiś ciekawych dyskusji na forum na grupe fejsbukowa

bo konkursy nic nie daja, super, zarejestrowali sie, odkopali i co dalej? slad po nich zaginal

• 1

edgy_ain.png

• 133 postów
  • Brąz II

Zobaczie sobie na listy użytkowników xd

Większosć (bez urazy) to takie troszku smietnisko nicków. Oni nie mogą być nazwani ludźmi, bo nawet nie ma sladu ich życia na tym forum xd

Albo cos działamy, albo zostaniemy w takim, rozsypującym się, smutnym troszku składzie ;d

• 0

Sprzedam konto
  • 110 postów
  • Seventy again
  • Last active: dziś, 10:07
E tam, mi jest całkiem dobrze, wegetuje se razem z forum :wub:
  • 0

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych