Skocz do zawartości

Witaj na Forum How2Win
Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności. W momencie w którym się zarejestrujesz i zalogujesz będziesz mógł tworzyć tematy, wysyłać odpowiedzi, dawać punkty reputacji, dostaniesz dostęp do prywatnego komunikatora, postowania aktualizacji statusu, zarządzania profilem i wielu innych opcji. Ta wiadomość zniknie jeśli się zarejestrujesz..
Zaloguj się Załóż konto
Zdjęcie

Śmieszki i akcje sezonu siódmego

239 odpowiedzi w tym temacie
Fan Superluxów
  • Członkowie społeczności
  • 216 postów
  • Seria do srebra
  • Last active: 27 Apr 2017 19:29

Tak właściwie to co jest lepsze, krwiopijec czy last whisper? (tylko te ich nazwy kojarzę, dlatego w różnych językach) Takiemu tankowi to wciąż zadawałoby pewnie z co najmniej 500 dmg per attack gdybyśmy wybrali lifesteal, a z drugiej strony po co nam więcej dmg jak umrzemy od tanka wroga? Adc czy apc enemy raczej nie będzie mieć bardzo dużo armora, więc wciąż max. 4 (według mnie 3 wystarczą, czasem 2, ale lepiej być ostrożnym w takich obliczeniach) ataki i nie żyją. Właściwie to czemu nie oba? Tylko że wtedy biorąc pod uwagę powyższy build będziemy bardzo papierowym adc.

Myślę że robimy offtop.

Z tym 500 dmg to nie do końca, bo malphite mówi Ci "nołp". Tak robimy offtop

• 0

Bill
  • 1176 postów
  • Władca wszystkiego co istnieje, zwany przez ludzi Bogiem
  • Last active: wczoraj, 22:52

Czy dobry to nie mi oceniać, ale jak coś jest głupie i działa to nie jest głupie

Problem w tym że ze względu na cenę i brak armor penetration właśnie nie wiadomo czy to na pewno działa czy to po prostu ludzie mi się podłożyli w paru grach. Używam tego aktualnie tylko for fun. (w ogóle dravenem nie wiem czy bym poszedł na jakąś poważną grę, zazwyczaj biorę jakieś bezpieczne picki, czyli na bocie taki jhin na przykład)

Z tym 500 dmg to nie do końca, bo malphite mówi Ci "nołp". Tak robimy offtop

Zakładałem że walczymy na postać inną niż malph, galio lub rammus. Na nich darius może sam siebie oneshotować.

• 0

http://www.cda.pl/video/50993966 - Wyjaśnienie zmiany nicku i ikony (intro)

Wszystko co piszę po północy ma znacznie większą szansę być totalnym bełkotem śpiącego człowieka.

• 484 postów
  • Srebro III
  • Last active: 29 Mar 2017 14:07

Zazwyczaj tank ma coś koło 60-75% redukcji obrażeń fizycznych i przynajmniej te 3k hp.Nie wiem ile ty ad wyciągasz tym buildem,ale zakładam że więcej jak 500 nie siągniesz,czyli twoj dmg w tanka to będzie jakieś 200-125 obrażeń,jak wejdzie kryt z ie to będzie max 0,5k,ale to przy dobrych wiatrach.Z takim dmg to tank będzie stał na tobie póki się o thornmaila sam sie nie wyłożysz

• 2

c1b2ae04c2ddd.jpg

Spoiler

Fan Superluxów
  • 216 postów
  • Seria do srebra

Zazwyczaj tank ma coś koło 60-75% redukcji obrażeń fizycznych i przynajmniej te 3k hp.Nie wiem ile ty ad wyciągasz tym buildem,ale zakładam że więcej jak 500 nie siągniesz,czyli twoj dmg w tanka to będzie jakieś 200-125 obrażeń,jak wejdzie kryt z ie to będzie max 0,5k,ale to przy dobrych wiatrach.Z takim dmg to tank będzie stał na tobie póki się o thornmaila sam sie nie wyłożysz

Zwykle tak będzie, ale nie wszyscy robią thornmaile, taki maokai raczej go nie zabije 

• 0

• 484 postów
  • Srebro III

A zdziwiłbyś się,nie dość że na ulcie ma redukcje obrażeń,to ma duże obrażenia i mocne ccki,przez co prawdopodobnie nawet nie zbijesz mu 10% hp.A ja na sfeedowanego dravena thornmaila składał bym asap

• 0

c1b2ae04c2ddd.jpg

Spoiler

Bill
  • 1176 postów

To zależy. W tamtej grze miałem delikatnie poniżej 500 ad. (kilka pkt w dół) Gdybym kupił jakiś kolejny item z lifestealem i 70+ ad to miałbym już około 550+ ad. (smoków wtedy chyba nie mieliśmy czerwonych, ani barona, tylko czerwoną miksturę jeszcze na koniec dokupiłem ale wtedy nie patrzałem ad)
Włączyłem kalkulator i dla 900 czystego dmg -75% jak piszesz to 225 dmg. Dla 900 czystego dmg per attack wystarczy około 250/300 ad. Czyli 3-4 itemy. Zakładam że opisujesz ten etap gry kiedy wszyscy mają już wszystkie przedmioty. Wtedy draven zadaje podstawowym atakiem w miniona około 1900 dmg. (z tym kilka pkt niżej niż 500 ad i bez run na % dodatkowego dmg z krytyka) 1900-75%=475. Żeby policzyć ile naprawdę obrażeń zada trzeba wliczyć krytyki, jeśli jego Q nie krytykuje to trzeba to dodać osobno. (1300-75%)*2,5=812,5 obrażeń. Q to jakieś 600 dmg. 600-75%=150. 812,5+150=965,5 dmg. Czyli draven zada jednym atakiem w tanka o wartości armora -75% obrażeń, około 965,5 obrażeń fizycznych z czego 20% zostaje zmienione w hp dla dravena.

W ogóle pomijając to wszystko to przecież nie będziemy focusować tanków w teamfighcie.

Zwykle tak będzie, ale nie wszyscy robią thornmaile, taki maokai raczej go nie zabije 

Właściwie to raczej niewiele tanków to kupuje. Głównie rammus, malphite i czasem galio lub garen. (garen nie dość że one shotuje to jeszcze odbijałby dmg samego adc)

• 0

Wszystko co piszę po północy ma znacznie większą szansę być totalnym bełkotem śpiącego człowieka.

tomangelo
  • 593 postów
  • Srebro II
  • Last active: dziś, 00:38

IMHO wciąż zamiast bawić się w trzeciego złodzieja esencji lepiej byłoby złożyć czarny tasak czy nawet taniec śmierci, a i tak byłyby pewnie jakieś bardziej opłacalne wybory. Pasywy Złodzieja są unikalne, więc się marnują. Więc mamy "puste" 130 AD i 40% kryta za 7200złota. Zamieniając na te 2 wyższe - tyle samo AD, 30% cdr, zdrowie, jeszcze bardziej chora kradzież życia, 3 fajne pasywy (w tym zmniejszanie całkowitego pancerza, przydatne gdy trzeba będzie jednak zfokusować tanka) za 7000zł i mniejszą szansę na kryta (można to uzupełnić jakimś ulepszeniem Zapału na miejsce Steraka czy co tam chciałeś złożyć). IMHO bardziej opłacalne.

• 0

Bill
  • 1176 postów

bardziej opłacalne.

A co ja ci niby pisałem? Przedmioty o których pisałem to najbardziej nieopłacalny build na większości postaci.

Możliwa walka jest:

1V1, 1Vx>=2, x>=2V1, x=yVy oraz teamfight. W walce draven vs tank+ enemy adc, raczej nie będziemy focusować tanka. A jak już zabijemy adc i walczymy z tankiem to tym buildem będziemy się leczyć więcej niż on zadawać obrażeń i po kilku atakach taki tank już nie żyje. (załóżmy że ma 4k hp a draven atakuje 500 dmg po odliczeniu pancerzy itd., 8 ataków+1 na dobicie w czasie kiedy draven leczy się z nich więcej niż otrzymuje obrażeń, jednocześnie spowalniając tanka pasywem lodowego młota, oczywiście jak dostanie stunami to on umrze, ale to raczej logiczne u większości postaci)

Na jhinie czasem też tak gram ale nim nawet podchodzić nie trzeba żeby zabić najczęściej, rozłoży się pułapki pod teamfight i czekam z ultem. Podchodzę tylko jak wiem że zabiję i nie umrę, proste.

Dobra, kończmy ten offtop. W końcu normalnie mogę pisać od razu po załadowaniu strony. Te gify od deelyi mnie spowalniały. (strona najpierw ładuje wszystkie gify, włącznie ze schowanymi, a potem pozwala pisać)

• 0

Snîgønas
  • 1534 postów
  • Spamer Alfa
  • Last active: wczoraj, 23:30

A jak już zabijemy adc i walczymy z tankiem to tym buildem będziemy się leczyć więcej niż on zadawać obrażeń i po kilku atakach taki tank już nie żyje. (załóżmy że ma 4k hp a draven atakuje 500 dmg po odliczeniu pancerzy itd., 

Jeśli ten tank ma to 75% redukcji fizycznych, to ma ok. 400 armora. OK
Niech Draven atakuje mu za 500. 
Obrażenia thronmaila to 15% obrażeń przeciwnika PRZED odliczeniem redukcji + 25% bonus armora. Powiedzmy, że tego bonusowego armora ma ok. 300, czyli 75 obrażeń od armora.

Draven zadaje ok. 1,6k obrażeń przed odliczeniem armora. Czyli Thornmail zda mu 315 (240+75), odejmując resisty, powiedzmy, że draven ma ulepszonego QSS. Czyli ma ok. 65mr. co daje 0,6 otrzymywanych obrażeń magicznych, czyli 189 magic dmg. 

Draven zadaje 500 obrażeń po odjęciu resistów. Lifesteal liczy się po odjęciu resistów.
Ma QSS (10%), Bloodthirstera (20%),  bloodlusta (0,03%-10%). Czyli 30,03 - 40% lifesteal. 
500dmg to 150-200 hp per hit.  Tyle się leczy Draven. 

Wychodzi z tego, że thornmail na tanku z ok. 400 armora neguje leczenie dravena. :)
Nie wliczałem potki, bo nie znalazłem informacji jak ona się wlicza. Czy jest to efekt onhit jak pasywka culla, czy wlicza się normalnie do lifesteal. :) 

• 0

Cześć! Jestem wirusem, pochodzę z Albani. Jako, że mój programista nie ma pieniędzy, to po prostu zrób sobie coś na komputerze i podaj mnie dalej. Dzięki!

Fan Superluxów
  • 216 postów
  • Seria do srebra

Obrażenia thronmaila to 15% obrażeń przeciwnika PRZED odliczeniem redukcji + 25% bonus armora. Powiedzmy, że tego bonusowego armora ma ok. 300, czyli 75 obrażeń od armora.

Draven zadaje ok. 1,6k obrażeń przed odliczeniem armora. Czyli Thornmail zda mu 315 (240+75), odejmując resisty, powiedzmy, że draven ma ulepszonego QSS. Czyli ma ok. 65mr. co daje 0,6 otrzymywanych obrażeń magicznych, czyli 189 magic dmg. 

Draven zadaje 500 obrażeń po odjęciu resistów. Lifesteal liczy się po odjęciu resistów.
Ma QSS (10%), Bloodthirstera (20%),  bloodlusta (0,03%-10%). Czyli 30,03 - 40% lifesteal. 

Wychodzi z tego, że thornmail na tanku z ok. 400 armora neguje leczenie dravena. :)
Nie wliczałem potki, bo nie znalazłem informacji jak ona się wlicza. Czy jest to efekt onhit jak pasywka culla, czy wlicza się normalnie do lifesteal. :)

Wyższa matematyka noramlanie jescze całkę oznaczoną dodaj i zabrzmi przekonującą

PS jak wy nagrywacie te 20- 30 s akcje?

• 0

Snîgønas
  • 1534 postów
  • Spamer Alfa

^Po prostu wyliczyłem, że Draven prędzej umrze niż zabije tanka. c:

A nagrwać, nagrywają różnie. Jedni plays.tv, inni replayem w kliencie LoLa, inni ściągają replay z takiego replay.gg czy innej strony zbierającej powtórki i później jakimś programem do nagrywania biorą to co potrzebują. :) Wrzucić na yt nie jest jakimś problemem. c:

• 0

Cześć! Jestem wirusem, pochodzę z Albani. Jako, że mój programista nie ma pieniędzy, to po prostu zrób sobie coś na komputerze i podaj mnie dalej. Dzięki!

• 484 postów
  • Srebro III

A nagrwać, nagrywają różnie. Jedni plays.tv, inni replayem w kliencie LoLa, inni ściągają replay z takiego replay.gg czy innej strony zbierającej powtórki i później jakimś programem do nagrywania biorą to co potrzebują. :) Wrzucić na yt nie jest jakimś problemem. c:

Nawet nie trzeba żadnego programu.Od teraz podczas ogladania powtorek(nwm jak jest z grami na żywo) daje radę zapisać dany fragment w folderze wybranym juz przez riot,jedyną przeszkodą jest fakt że plik jest z rozszerzeniem .mweb(chyba takie,juz nie pamiętam) co wiąże sie z tym że plik otworzy się w przeglądarce i na yt tego sie nie wrzuci,ale wystarczy tylko zmienić rozszerzenie na .mp4 .avi czy inne
  • 0

c1b2ae04c2ddd.jpg

Spoiler

Snîgønas
  • 1534 postów
  • Spamer Alfa

No przecież napisałem, że "inni w kliencie LoLa"... c:

• 0

• 484 postów
  • Srebro III

...I później jakimś programem do nagrywania.....

• 0

c1b2ae04c2ddd.jpg

Spoiler

Snîgønas
  • 1534 postów
  • Spamer Alfa

Ty chyba na serio nie umiesz czytać. xD Przecinki oddzielają konkretne sposoby zbierania powtórek, a zdanie dotyczące nagrywania, tyczy się powtórek ściągniętych z replay.gg i innych podobnych stron...

• 0

• 484 postów
  • Srebro III

Piszesz o kilku sposobach jak zdobyć powtórkę,a potem piszesz że te powtórki jakimś programem do nagrywania.Ja napisalem że żadnego programu nie trzeba bo wystarczy rozszerzenie zmienić

• 0

c1b2ae04c2ddd.jpg

Spoiler

Bill
  • 1176 postów

Czy ty na każdym tanku składasz thornmail/kolczugę? Nieważne, koniec offtopu.

• 0

Fan Superluxów
  • 216 postów
  • Seria do srebra

Czy ty na każdym tanku składasz thornmail/kolczugę? Nieważne, koniec offtopu.

Koniec off topu i sam go kontynuujesz :D

• 0

tomangelo
  • 593 postów
  • Srebro II
  • Last active: dziś, 00:38

Widząc że przeciwnik ma fed ADC robiącego/robiących nietanków na 2-3 hity - tak, składam.

• 1

Skips
  • 374 postów
  • Kruk
  • EUNE Nick:ScreamAz
  • Last active: wczoraj, 19:25

Wchodze sobie do flexa, i już mnie obrażają...

uXtqUev.png

• 2

SODxAif.gif

Ravens and crows have one thing in common- both get mistaken for the other one.

Noone is actually afraid of ravens, but they seem to remind people of death..       .....Especially if that raven is eating eyes out of a dead body.                                                                                                                                   

Once there was a king, but then the king was killed.. So the king lived no more.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych