Skocz do zawartości

Witaj na Forum How2Win
Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności. W momencie w którym się zarejestrujesz i zalogujesz będziesz mógł tworzyć tematy, wysyłać odpowiedzi, dawać punkty reputacji, dostaniesz dostęp do prywatnego komunikatora, postowania aktualizacji statusu, zarządzania profilem i wielu innych opcji. Ta wiadomość zniknie jeśli się zarejestrujesz..
Zaloguj się Załóż konto
Zdjęcie

Liga How2Win #3 - Dyskusja

186 odpowiedzi w tym temacie
Kaadzik
  • How2Win
  • 250 postów
  • Seria do srebra
  • EUNE Nick:Kaadzik
  • Last active: dziś, 17:30
Ten temat służy do dyskusji odnośnie Ligi How2Win #3.

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie bądź sprawę do omówienia, to jest właśnie miejsce dla Ciebie! :)
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

IEatYourSalad
  • Członkowie społeczności
  • 19 postów
  • Brąz V
  • Last active: 14 Nov 2016 15:19

Uznaliście że rok temu było jednak za dużo drużyn? Bo tak to wygląda, teraz nie bedzie nawet fazy grupowej z tego co widze

• 0

Gord0n
  • Moderatorzy
  • 647 postów
  • Ten bez rangi
  • Last active: dziś, 16:42

Został zmieniony format, faza grupowa została po prostu zastąpiona czymś innym. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem regulamin i 1 post w zapisach...

• 0

2ufw1ao.jpg

Kazujui
  • 662 postów
  • Hejtuzui
  • Last active: 17 Feb 2017 17:42

Ja osobiście wolał bym skrócić czas zapisów i dał więcej czasu drużyną na treningi ze sobą przed startem ligi. Ci co będą chcieli grać zapiszą się w ciągu 1-2 tygodni. Sztuczne przedłużanie jak dla mnie. A im więcej czasu dasz trenerom na ogranie się z ludźmi tym szybciej rusza mecze i więcej meczy rozegrają. Poza tym koniec zapisów a pózniej zanim wybierzecie drużyny itp to mina kolejne dni. Więc nie lepiej to przyśpieszyć? 

• 3

6612583_trener.png

Xaron
  • 111 postów
  • Brąz II
  • Last active: dziś, 17:24

@up
Popieram. No c'mon o 3 edycji już mowa od miesiąca. Kto chciał się zapisać już to zrobił albo zrobi w ciągu kolejnych kilku dni. Zapisy powinny trwać tydzień max 10 dni w końcu chyba zależy wszystkim by poszło to sprawnie a osoby, które miały by się zapisać po 2/3 tygodniach od ogłoszenia są potencjalnymi graczami, którzy mogą przedłużać tą ligę - skoro nie potrafi się zapisać w kilka dni po ogłoszeniu zapisów tak samo może nie mieć czasu rozgrywać gierek w terminach. Po za tym... skoro miesiąc dajecie na same zapisy (gdzie dana osoba musi tylko wejść na forum i napisać komentarz) to proporcjonalnie powinniście dać więcej czasu na rozgrywki (proces ugadania się 5vs5 w danym dniu o danej godzinie tak żeby wszystkim pasowało jednak wymaga więcej czasu niż wbicie pojedynczej osoby i napisanie 1 posta). Trochę brak tu logiki. Sami chcieliście by liga się nie przedłużała zmniejszając liczbę teamów, ograniczając czas a nawet brak dogrywek w przypadku remisu a z 2 strony dajecie 4 tygodnie na zapisy...
pls chociaż skrócić to do 2 tygodni ogłosić teamy i 2 tygodnie mamy na trening i przygotowania.

• 0
Dołączona grafika

tomangelo
  • 570 postów
  • Srebro II
  • Last active: dziś, 17:27

Nie każdy czytelnik głównej musi wchodzić na forum, wśród tych co wchodzą nie każdy musi tu zaglądać, ergo mógł nie wiedzieć że coś takiego jest planowane i o wszystkim dowiedział się parę dni temu z artykułu na głównej.

• 1

Arcade Cancer
  • 476 postów
  • Srebro III
  • Last active: dziś, 17:11

Czy jest możliwość zapisania się na takiego suba,co by nienależał do żadnej drużyny jednak mógł grać z każdą(w ramach zastępstwa)Niby wcześniej ten temat był poruszany ale chciałbym mieć pewność

• 0

c1b2ae04c2ddd.jpg

Spoiler

MaxBurnHeart
  • Administratorzy
  • 314 postów
  • Promień Tygrysa
  • EUNE Nick:Maxie3
  • Last active: 14 Feb 2017 20:52

Jasne, że jest. Po prostu napisz, że tak byś wolał. ;)

• 0

"Fishing relaxes me. It's like yoga, except I still get to kill something."
inaba%20himekoi_zpsbqcvlkkm.png RiP 15.04 - 18.08

Isaac%20team_zpso5op51wn.png

http://irqscomix.tnb.pl/news.php[*] pamiętamy [*]

Blué
  • 25 postów
  • Brąz V
  • Last active: 16 Jan 2017 22:32

Szczerze mówiąc to zgodzę się z ludźmi co pisali wyżej. 4 tygodnie na zapisy to trochę dużo i przez ten czas może dojść kilka osób, ale również wielu może się rozmyślić. Myślę, że 10 dni albo max 14 dni na zapisy to byłoby wystarczająco. Tym co na prawdę zależy i tak od razu się pewnie zapisali. Zgaduję, że decyzja co do zapisów pewnie pozostanie niezmieniona i tak, więc pozostaje pewnie tylko czekać te 4 tygodnie.

• 0

Zabijcie Mnie-dan
  • 395 postów
  • Ili
  • Last active: dziś, 13:33
Tak samo, 10 dni max 2 tygodnie. Kto chciał już się zapisał, a 4 tygodnie no cóż, to lekko za długo
  • 0

sL5Cvi7.jpg

Już nigdy nie ujrzysz mego uśmiechu...

Pozwól mi odejść, tak będzie lepiej

Bo tylko tego pragnę, tego chcę...

Twej przyjaźni, bo miłość umiera

Edi
  • Moderatorzy
  • 846 postów
  • Sokuł
  • Last active: dziś, 16:44

Na tą chwilę zapisało się nieco ponad 20 osób, więc dopiero połowa miejsc została zajęta. Nabór można by podzielić na 2 części: główny, po którym by się ustaliło teamy i rezerwowy, gdzie byliby dobierani rezerwowi. Dzięki temu jednocześnie będzie długi nabór i drużyny będą miały trochę czasu na trening.

• 2

Tutturu

Xaron
  • 111 postów
  • Brąz II

@up
W zasadzie bardzo dobry pomysł. Zakończyć nabór z dniem, w którym wypełnią się wszystkie miejsca, poskładać z tego wstępnie wszystkie teamy (co da nam czas na trening) ale nadal ludzie będą mogli się zapisywać. W rezultacie osoby, które zapisały się na ligę jako pierwsze mają zapewniony start w lidze, mówiąc krótko kto pierwszy ten lepszy. W dodatku zrobiłbym też tak, że skoro jest 6 zawodników w teamie (razem z kapitanem) to 1 etap zapisów zakończyłbym doborem 4 zawodników na team (czyli 40 osób wraz z kapitanami). Czyli po zgłoszeniu się pierwszych 32 osób poskładać teamy wstępne co da możliwość treningu. Podczas trwania treningu zapisy trwały by dalej a do pełnych składów brakowało by po 1 osobie w każdym teamie wiec już z pozostałych osób, które się ociągały z zapisaniem podobierać tak żeby ostatecznie zbalansować teamy. Ponad to podczas trwania treningów może się okazać, że ktoś się rozmyśli, nie odpowiada komuś atmosfera w teamie lub kot babci ze strony ojca zmarł więc zrezygnuje i wtedy będzie można dobrać brakujące osoby w teamie. Reszta osób na rezerwę.

Wydaję mi się to być dość dobre rozwiązanie. W ten sposób znajdzie się czas na trening, zachęci to do szybszego zapisania się, pierwsze 32 osoby mają zapewniony udział w lidzie a jednocześnie nie wyklucza to z udziału osób, które się zapiszą później (oczywiście te osoby nie będą miały tyle samo treningu co pozostałe no ale coś kosztem czegoś - trzeba było się nie ociągać z zapisem).

• 1
Dołączona grafika

MaxBurnHeart
  • Administratorzy
  • 314 postów
  • Promień Tygrysa
  • EUNE Nick:Maxie3
  • Last active: 14 Feb 2017 20:52

Z jednej strony to ciekawy pomysł, z drugiej zaprzeczylibyśmy początkowemu celowi. Tomangelo świetnie podsumował co o tym myślę.

Nie do końca rozumiem "problemu z czasem". Między zapisami a fazą grupową jest parę dni odstępu. Na samo rozegranie fazy grupowej macie ponad 5 tygodni. W tym czasie rozegranie 7 meczy nie powinno być wyzwaniem. Też nikt nie powiedział, jak macie "dawkować" mecze. :)

• 1

"Fishing relaxes me. It's like yoga, except I still get to kill something."
inaba%20himekoi_zpsbqcvlkkm.png RiP 15.04 - 18.08

Isaac%20team_zpso5op51wn.png

http://irqscomix.tnb.pl/news.php[*] pamiętamy [*]

Xaron
  • 111 postów
  • Brąz II

"Nie każdy czytelnik głównej musi wchodzić na forum" oczywiście że nie musi, nie musi też brać udziału w turnieju.
"wśród tych co wchodzą nie każdy musi tu zaglądać, ergo mógł nie wiedzieć że coś takiego jest planowane i o wszystkim dowiedział się parę dni temu z artykułu na głównej." No to Ci co czytają posty na głównej też już dawno zauważyli że jest liga.

No umówmy się
-Jeżeli ktoś regularnie odwiedza forum i chciał się zapisać - już dawno to zrobił.
-Jeżeli ktoś sporadycznie wchodzi na forum prawdopodobnie robi to 1 raz na tydzień. Reszta robi to albo przez przypadek albo nawet jak wchodzi rzadziej niż raz na tydzień to powinna już wiedzieć o lidze - inaczej ma to po prostu gdzieś.
-Jeżeli ktoś regularnie czyta stronę i nie wchodzi na forum to też na bank już widział post na głównej.
-I ostatnia potencjalna grupa - jeżeli ktoś sprawdza główną sporadycznie to albo dopiero zobaczy post albo przeleci wszystkie tematy z ostatniego tygodnia i dokładnie przejrzy tylko to co go interesuje i ominie temat. 

Do czego zmierzam... Największy przyrost zapisanych własnie się kończy. Do tygodnia powinna zapisać się chociaż ta 2 połowa ludzi a później to już pojedyncze przypadki. Dlatego nie rozumiem tych 4 tygodni.
"
Między zapisami a fazą grupową jest parę dni odstępu" - w tym cały problem z czasem. Dajecie kilka dni na trening a na zapisy 4 tygodnie.
"Na samo rozegranie fazy grupowej macie ponad 5 tygodni. W tym czasie rozegranie 7 meczy nie powinno być wyzwaniem." oczywiście masz racje ale idąc tym tokiem myślenia tak samo zapisanie się na turniej nie powinno być problemem przy 1-2 tygodniach. Logicznie patrząc jest duża dysproporcja miedzy czasem na rozegranie 7 meczy a czasem na napisanie 1 posta na forum, który zajmuje 2 minuty.

• 0
Dołączona grafika

Zabijcie Mnie-dan
  • 395 postów
  • Ili
  • Last active: dziś, 13:33

*
Popularny

To ja takie coś dodam, bo występuje za każdym razem i czasem daje ciekawe skutki :)

0ecU3p5.jpg

• 17

sL5Cvi7.jpg

Już nigdy nie ujrzysz mego uśmiechu...

Pozwól mi odejść, tak będzie lepiej

Bo tylko tego pragnę, tego chcę...

Twej przyjaźni, bo miłość umiera

Gentleman Bulbasaur
  • 404 postów
  • Virtuti Bulbasauri
  • Last active: dziś, 13:37
Wg mnie 2 tygodnie byłyby spoko. Przez ten czas z forum wszyscy sie co chcą zapiszą a na stronie i tak po takim czasie ogłoszenie utonie w natłoku artykułów. Wątpię by ktoś odkładał zapis na ostatnią chwilę.
  • 0

5f37debdd7410.png

Kazujui
  • 662 postów
  • Hejtuzui
  • Last active: 17 Feb 2017 17:42

Z jednej strony to ciekawy pomysł, z drugiej zaprzeczylibyśmy początkowemu celowi. Tomangelo świetnie podsumował co o tym myślę.

Nie do końca rozumiem "problemu z czasem". Między zapisami a fazą grupową jest parę dni odstępu. Na samo rozegranie fazy grupowej macie ponad 5 tygodni. W tym czasie rozegranie 7 meczy nie powinno być wyzwaniem. Też nikt nie powiedział, jak macie "dawkować" mecze.  :)

Bez sensu jest co co mówisz sorry, prawie tyle samo trwają zapisy co cały turniej... to już samo brzmi jak kabaret. Poza tym parę dni? A ile zajmie wam skompletowanie drużyn ? To kolejne dni które uciekną. Serio nic niewnoszący czas na zapisy. 

Czy jest możliwość zapisania się na takiego suba,co by nienależał do żadnej drużyny jednak mógł grać z każdą(w ramach zastępstwa)Niby wcześniej ten temat był poruszany ale chciałbym mieć pewność

Jasne, że jest. Po prostu napisz, że tak byś wolał.  ;)

Serio jaki jest sens bycia we wszystkich drużynach i jednocześnie w żadnej? Dla mnie to jest kompletna głupota, bo najpierw pomagasz jednej drużynie, a później grasz przeciwko. Po to zresztą drużyny mają być większe by była rotacja prawda? Ja bym nie zgadzał się na takie praktyki ale zrobicie jak uważacie.

• 1

6612583_trener.png

Kaadzik
  • How2Win
  • 250 postów
  • Seria do srebra
  • EUNE Nick:Kaadzik
  • Last active: dziś, 17:30

Bez sensu jest co co mówisz sorry, prawie tyle samo trwają zapisy co cały turniej... to już samo brzmi jak kabaret. Poza tym parę dni? A ile zajmie wam skompletowanie drużyn ? To kolejne dni które uciekną. Serio nic niewnoszący czas na zapisy. 

Pięć tygodni na rozegranie 7 meczów i zgranie się z drużyną to zdecydowanie wystarczająco dużo czasu, a mówię to z perspektywy trenera, który w poprzednich Ligach kilku(nasto)krotnie wymieniał sporą część swojego składu. Nie wiem, jak wielkie bingo bongo taktyki macie na myśli, jeśli chcecie dawać drużynom oprócz tego jeszcze dodatkowy okres na treningi.

W dodatku, nie mam pojęcia, czemu do każdej rzeczy, która wam się choć trochę nie podoba, podchodzicie od razu tak negatywnie i pretensjonalnie. Ma być to Liga 4fun, stworzona głównie dla naszych czytelników, a spinacie się, jakby był to turniej o śp. złote kalesony. Chill out guys!  B)

Serio jaki jest sens bycia we wszystkich drużynach i jednocześnie w żadnej? Dla mnie to jest kompletna głupota, bo najpierw pomagasz jednej drużynie, a później grasz przeciwko. Po to zresztą drużyny mają być większe by była rotacja prawda? Ja bym nie zgadzał się na takie praktyki ale zrobicie jak uważacie.

Niektórzy może nie mają czasu/chęci/możliwości na bycie pełnoprawnym zawodnikiem, a chcą chociaż przez chwile uczestniczyć w Lidze, więc zapisują się na pozycję suba. Nie rozumiem, czemu mielibyśmy się nie zgadzać "na takie praktyki" (brzmi to groźnie, jakby było na granicy prawa czy coś :D ).

• 2
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Kordylian
  • 430 postów
  • Prawie poeta
  • EUNE Nick:Kordylian
  • Last active: dziś, 17:25

Cóż, ja jestem gotowy.

11111122.jpg

• 7

"Zanim siądziesz na kibel, sprawdź, czy masz papier" ~ Sedes z Ebonitu

The road to wisdom? — Well, it's plain
and simple to express:

Err

and err

and err again

but less

and less

and less

Arcade Cancer
  • 476 postów
  • Srebro III
  • Last active: dziś, 17:11

Nie mam zbytnio czasu aby być w 100% w jednej drużynie(to znaczy treningi oraz wszystkie mecze),więc po co mam się zapisywać jako pełen zawodnik?Nie mam zamiaru olewać przyjaciół,ocen czy jakiś tam pomniejszych prac w domu,nie chce przeciągać ligii.W tamtej edycji również pełniłem rolę suba dla wszystkich drużyn,a prośbę o rozegranie meczu dostałem tylko jedną,na dodatek mecz odbył się w innym terminie.Jeśli ta edycja ma być szybsza,nie będzie przeciągania terminów,więc jest większa szansa na potrzebę zastępcy.Na razie na taką rolę są dwie osoby chętne,Jeśli chcesz mogę zgłosić się na suba tylko do jednej drużyny,jednak nwm czy to coś da.

• 0

c1b2ae04c2ddd.jpg

Spoiler

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych