Skocz do zawartości

Witaj na Forum How2Win
Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności. W momencie w którym się zarejestrujesz i zalogujesz będziesz mógł tworzyć tematy, wysyłać odpowiedzi, dawać punkty reputacji, dostaniesz dostęp do prywatnego komunikatora, postowania aktualizacji statusu, zarządzania profilem i wielu innych opcji. Ta wiadomość zniknie jeśli się zarejestrujesz..
Zaloguj się Załóż konto
Zdjęcie

#2 BOT PREMADE [D2-adc/D3-supp]

43 odpowiedzi w tym temacie
centriver
  • Członkowie społeczności
  • 30 postów
  • Brąz IV
  • Last active: 14 Sep 2016 18:05

WITAM SERDECZNIE 

Witam Ponownie. Nadarzyła się okazja aby wrócić z otwartym tematem i poduczyć niektórych kolegów z niższych dywizji. Mainuję Adc (Centriver) i razem z moim Duo supportem (Vandraw) jestem do waszej dyspozycji. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do zadawania pytań i dyskusji na temat dolnej alei. Jeżeli będziecie potrzebować indywidualnej pomocy piszcie śmiało, znajdziemy czas i zajmiemy się problemem. Stworzyliśmy osobny temat, by wszystko było na świeżo, bez zbędnego zamieszania w postach/pytaniach. Odpowiadamy do 24h ;)

Wszelkie pytania, dyskusje kierujcie do nas za pomocą [ Pytanie ...] + ( / Van Support ) lub ( / Centriver ADC ).

Centriver, ADC / http://euw.op.gg/sum...erName=Fake ADC

Vandraw, Support / http://euw.op.gg/sum...Name=ND Vandraw

W temacie daliśmy największe dywizje, które udało nam się wbić na EUW. Może nie są za wysokie ale wystarczająco wiemy o mechanice na bocie by wam pomóc ;)

Użytkownik centriver edytował ten post 22 August 2016 - 10:11
na świeżo? proszę bardzo, witajcie znowu. ;) podpinam, a poprzedni temat zamykam

• 5

Vandraw
  • 33 postów
  • Brąz IV
  • Last active: 28 Oct 2016 22:54

Tak jak napisał wyżej Centriver :). Pisać śmiało. Mam nadzieję że MG pozwoli na nowy temat i nie będzie problemów. Z góry dziękuję.

• 3

9babfd.jpg

MisterSatuk
  • 405 postów
  • Srebro IV
  • Last active: wczoraj, 22:58

[ Pytanie ...] ( / Centriver ADC ) 

Czemu Kog Maw nie op? Z odpowiednim compem (peel supporta enoguh) ta postać robi penty w 5 sekund.Przecież na wyższych dywizjach ta postać jest mega broken, wiadomo, żeby pilnować ADC, więc?

[ Pytanie ...] ( / Van Support )

1.Na czymkolwiek flaszka na start? Kiedy?

2.Co sądzisz o Anivii support?

• 2

Deelya
  • Moderatorzy
  • 1322 postów
  • Khada Dejl
  • EUNE Nick:Deelya
  • Last active: wczoraj, 19:06

[Pytanie] (Van Support ):

Co sądzisz o Ekko na supporcie? Z czym najlepsza jest aktualnie Lulu? Czemu Janna to najlepszy support? :~)

[Pytanie] (Centriver ADC ):

Maksowanie E na Jhinie, dobry pomysł?

• 3

JhAqzOz.png

Spoiler

WIOSKA YASUO |

| Galeria | JustEkkoThings | Blog | JustTaliyahThings

"Kill, kill, and kill again, Probably I'll meet you someday..."

"My will is God's desire, and my existence is God's will."

Finito
  • 368 postów
  • Srebro IV
  • EUNE Nick:Fíníto
  • Last active: wczoraj, 12:38
[Pytanie...] (/Van Support)
1. Jaki jest porządny skillorder na Thresha. Sam w 99% gier nim maxuję E, jednak widuję i inne opcje jak 3 punkty w Q, później E, lub zwykłe maxowanie hooka, od czego poza stylem gry może to zależeć?
2. Kolejne co do Thresha - jakie masterki? Klasyczne dla tankowatych suppów Bond of Stone? A może spotykany coraz częściej Thunderlord?
3. Co zrobić gdy wspieram klasycznego hypercarry jak Kog czy Twitch, ten jednak ssie. Wbrew nadziei zostać na linii by go wciąż bezpośrednio supportować i umożliwić szybszy comeback, czy też ruszyć na roam i zapomnieć o ich użyteczności aż do późnego late?
4. Który z typowo bezmyślnych suppów na zasadzie "sightstone i reszta full ap" jest mimo wszystko najlepszy? Anka? Brand? Zyra? Vel'koz? A może jeszcze coś innego?
  • 1

centriver
  • 30 postów
  • Brąz IV

[ Pytanie ...] ( / Centriver ADC ) 

Czemu Kog Maw nie op? Z odpowiednim compem (peel supporta enoguh) ta postać robi penty w 5 sekund.Przecież na wyższych dywizjach ta postać jest mega broken, wiadomo, żeby pilnować ADC, więc?

Witam pierwszego pytającego :D. W obecnej mecie na bocie (Ashe/Jhin/Lucian/support z mocnym cc/ dmg (zyra)) ciężko przetrwać fazę linii kogiem, dlatego ludzie od niego odeszli. Jednak dalej ma duży potencjał w late game. Jeśli widzisz u przeciwnika pasywny botlane lub supporta bez cc (janna/soraka), to dogadaj się z supportem by wziął brauma, lulu, janne, sorake i przetrwaj fazę linii. Po pierwszym powrocie  kup culla i farm. Twój finalny build powinien wyglądać tak: Wit's end (koniec rozumu, tani dlatego opłaca się go rushować), Huragan, Guinsoo, Botrk, Qss/Frozen mallet/Ga i buty sytuacyjnie (cc=merkury, bersekery=yolo). Z tego co sprawdzałem na low elo (gold/silver/bronz) Kog wyśmienicie sprawdza się w jungle pod Czerwony Bloodrazor, huragan, guinsoo, botrk, qss/ga, buty sytuacyjnie (up). Najlepiej grać duo bot, który cię obroni w tf ;), zamieszczam link do runek i masterek (lub jak kto woli, zwykłe na adc też podziałają) http://imgur.com/a/wC37d.

Podsumowując: Kog w early jest strasznie słaby, nadrabia w mid/late game. Postać ma potencjał, potrzebuje do tego odpowiedniego supporta i itemów. W obecnej mecie są lepsze picki na adc niż robak.

Myślę, że pomogłem. Jak masz inne pytania to pisz śmiało :)

Pozdrawiam, Centriver

• 1

centriver
  • 30 postów
  • Brąz IV

[Pytanie] (Centriver ADC ):

Maksowanie E na Jhinie, dobry pomysł?

Witam i przy okazji, dzięki za podpięcie tematu ;). Nie widzę w tym większego sensu, łatwo zdodgować i lepsze efekty uzyskasz maksując Q. Na high elo gracze wiedzą, że potrafi to wcisnąć dmg dlatego starają się tego unikać, dezaktywować (wejść, wyjść). Na low elo może dałoby radę ze względu na ich wolny czas reakcji ;).

Pro tip na E: rozstawiaj je zależnie od sytuacji (ss), na midzie/topie staraj się je postawić po bokach a nie na środku linii (chyba, że chcesz odpushować). Kiedy się bijesz, staraj się przewidzieć gdzie będzie stał dłużej przeciwnik, gdzie pójdzie i tam ustaw pułapki. http://imgur.com/a/790kr

Myślę, że pomogłem. Jak masz inne pytania to pisz śmiało  :)

Pozdrawiam, Centriver

• 5

Vandraw
  • 33 postów
  • Brąz IV

No to Zaczynamy~!!!

1# MisterSatuk

Zgaduje że chodzi o Ref..Potiona. Powiem Ci szczerze sam rzadko go używam wole jednak standardowy start z 3 miksturami. Jeżeli już to pierwszy na myśl przychodzi mi Kencz z championów. Oczywiście możesz go sobie brać wedle uznania, tym bardziej jeżeli grasz na częste wymiany które i tak zmuszą Cię do powrotu. Wtedy ty jesteś na + z kolejnymi potami a przeciwnik musi wydać dodatkowy gold. Teraz druga sprawa co do bociana, nie będę ukrywał jest dużo lepszych picków. Są gracze typu [OTP] i wtedy miało by to jakiś mały sens. Ale wiele jeszcze byś przegrał zanim zaczęło by coś z tego wychodzić tym bardziej że na niskim Elo ludzie nie mają litości do takich postaci. Byłby dodatkowy Flame itd. Są Ap postaci jak Karma, Velkoz, Zyra które lepiej będą sobie radzić.

2#Deelya

Sprawa z Ekko będzie wyglądać jak u kolegi wyżej, są lepsze postaci na tę rolę. Lulu spokojnie możesz brać do kompozycji z postaciami typu [ Vayne / Kog / Twitch ]. Teraz dość fajnie działa W zwłaszcza jak grasz w Duo. Najlepiej wziąć kogoś kto mainuje jedną z tych postaci i gra od razu zrobi się łatwiejsza. Później już tylko dokładasz kolejne przedmioty [ np. Ardent Censer ] i pilnujesz swojego strzelca. Janną gra wygląda podobnie, przedmioty praktycznie te same [ Solarii / Ardent / Mikael ]. Utrzymujemy przy życiu resztę drużyny ale mamy możliwość zwiększania AD naszą tarczą. Efekt przedmiotów świetnie skalują się z postacią i to czyni ją użyteczną.

+ Q może spokojnie blokować skok Shyvany czy Zaca, jest to naprawdę postać godna polecenia. R wyrzucamy wszystko co wbija bezpośrednio na ADC [ taki Rengar ]. Trzeba trochę pograć żeby wszystko opanować wiadomo ale jest to kwesta doświadczenia.

3#Finito

To zaczynamy konkretnie. Postaram Ci się wypisać wszystko czego sam używam i będzie to jak najbardziej OK.

Thresh:

E > Q > W > Q > Q >Q > W > Q > W > W i dalej E [ Ja tak rozkładam. Ewentualnie Dwa razy w E i dalej już Q i W ]

Musisz pamiętać że każda duszyczka z Pasywa daje Ci + 1 punkt w tarczy więc opłaca się je zbierać ; ).

Specjalizacje:

5btlp1.jpg

Te które obecnie używam. Jestem nastawiony na agresywną grę więc szybko 2 lev i wejście na enemy F + E + Q + IGNITE. Nie każdemu odpowiada taki styl gry mimo wszystko warto spróbować. Aby mieć obraz tego na co można sobie pozwolić daną postacią. Jest dzień w którym trafiasz świetnie Q i team Cię wychwala a w drugi może Ci nie iść. Wtedy warto przejść na bohatera która nie wymaga aż tak dużo umiejętności. Wszystko o co pytasz sprowadza się do doświadczenia i podejmowania decyzji zależnych od sytuacji. Oceniasz  [ ok mój ADC to parówa ] mimo to chcę wpłynąć na grę i idę na inne linie. Gankuję razem z Junglerem albo sam. Musisz być skupiony i świadomy co Ci się bardziej opłaca w danej chwili. Jest różnica w tym że twój strzelec sobie nie radzi a tym że była głupia sytuacja i oddaliście kille ale wciąż można z tej linii wyjść na +.

Czy to bezmyślne supporty nie powiedziałbym, oczywiście polecam Zyrę. :)  Jeżeli będziesz chciał coś więcej zaczerpnąć o tej postaci pytaj. Podeśle Ci mój profil to ocenisz czy warto zainteresować się tą postacią hah . :)

• 2

9babfd.jpg

open mid ff cya
  • 1047 postów
  • Złoto V
  • Last active: dziś, 00:29

[both] jakie macie dywizje, dacie jakieś opgg?

• 2

vayne piekna postac darmowe punkty

Arcade Cancer
  • 484 postów
  • Srebro III
  • Last active: wczoraj, 21:36
[Pytanie](Obaj)
Dalej zamierzacie streamowac?
  • 1

c1b2ae04c2ddd.jpg

Spoiler

centriver
  • 30 postów
  • Brąz IV

[both] jakie macie dywizje, dacie jakieś opgg?

Witaj, dodałem edycję głównego posta z linkami do opgg ;)

[Pytanie](Obaj)
Dalej zamierzacie streamowac?

Witaj, dalej od czasu do czasu coś streamujemy, nie mamy określonych godzin. Nie są to takie same ilości jak kiedyś, ale jeśli będzie potrzeba to wrócimy do tego :)

Gdy odpalimy streama damy znać na forum ;)

Link: https://www.twitch.tv/crashmg

Pozdrawiam, Centriver

• 0

Finito
  • 368 postów
  • Srebro IV
  • EUNE Nick:Fíníto
  • Last active: wczoraj, 12:38

Czy to bezmyślne supporty nie powiedziałbym

Oj no wiem, po prostu nie mogłem na szybko znaleźć określenia na stereotypowego gracza takiego full ap supporta z mojego dumnego silvera, który to najczęściej sprawia, że gra się 1v3 bota. : D
I oczywiście dzięki za odpowiedzi, niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi (;
  • 1

Deelya
  • Moderatorzy
  • 1322 postów
  • Khada Dejl

Sprawa z Ekko będzie wyglądać jak u kolegi wyżej, są lepsze postaci na tę rolę.

Nie chodziło mi o taką wersję ap supporta (jak prawdopodobna Anivia od góry), ale składany tak bardziej Threshowo, no wiesz, ultility tank. :3

• 0

JhAqzOz.png

Spoiler

WIOSKA YASUO |

MisterSatuk
  • 405 postów
  • Srebro IV

[Pytanie] (Centriver ADC ):

Kiedy kupować Culla, a raczej na czym?

Na czym warlord i thunder?

Czy można się pokusić o 18/0/12? Na czym?

• 1

Fosiak
  • 885 postów
  • hey
  • EUNE Nick:Dearger
  • Last active: wczoraj, 22:37

supp

Co myślisz o Ance na suppie i na 2 poziomie agresywnym zagraniu flash+stun na adc

co myślisz o bardzie full ap na suppier

adc

z jakim supportem najlepiej ci sie gra jako vayne i co myslisz o budowaniu dd na niej

• 1

edgy_ain.png

MisterSatuk
  • 405 postów
  • Srebro IV

[Pytanie...] (/Van Support)

Jaki skill order na nowej lulu? Thunder czy Windspeeker

• 0

Vandraw
  • 33 postów
  • Brąz IV

Witam Wszystkich i dzięki za pytania :).

1#Deelya

Można spróbować wszystkiego, pewnie na niskich ligach mogłoby wychodzić. Ale i tak zmusi Cię to do katowania tej postaci do momentu aż będziesz ogrywać normalnych supportów tym Ekko. Mimo wszystko lepiej mu na topie obecnie :). Jeżeli nie zależy Ci na drabince rankingowej to śmiało graj ale nie troluj innym bo mija się to z celem heh. Najpierw masa normali, zacznie wychodzić to może wtedy rankedy. Jednak nie polecam tak od siebie na koniec.

2#HAHA Sofiak

podejrzewam że nawet jeśli by Ci się udało zrobić F + Stun to i tak nie starczy Ci obrażeń żeby zabić przeciwnika. Druga sprawa po tej akcji prawdopodobnie byłbyś martwy. Patrząc na to z perspektywy kompozycji. Braum + Lucian Roznieśli by Cię w drobny mak. Leona też bo nic byś jej nie bił, Thresh podobnie itd. Jeżeli nie grałeś dużo Anką na supporcie i nie masz doświadczenia to sam zrobisz sobie pod górkę. Trzeba przewidywać i świadomie wybierać postać na daną grę, najlepiej te którą ogarniasz. Jeśli grasz wszystkim po trochę to tak jakbyś nie grał nic. Polecam przyłożyć się do 2 postaci na początek i stopniowo dodać trzecią później może czwartą. Ale żeby to było grane. Najwięcej się nauczysz grając non stop jednym wybranym bohaterem. Później stopniowo powiększysz Champion Pool o kolejne. Poznasz kontry na siebie i nabierzesz doświadczenia jak przeciw nim grać.

3#MisterSatuk

Co do Lulu, mało grałem po zmianach W ale dalej trzymałbym się Thunder'a. Max Q i W, trzymać się tej agresywnej gry na linii a później już tylko pod ADC,

• 3

9babfd.jpg

Deelya
  • Moderatorzy
  • 1322 postów
  • Khada Dejl

Grałam chyba już na każdy możliwy matchup. Z, na oko, 150 gier, 80% gier wygrałam (nie liczę kompletnie unlucky gierek, które były przesądzone już w 1 minucie). Na smurfie (od którego się zaczęło, bo zaczęłam bawić się tam w otp) diament/master (czasy, kiedy tyle wygrywałam, że dobierało mi same dywizje d+), na main koncie może jakieś wysokie plat/diax. Ludzie uważają to za troll pick, a potem okazuje się, że wytankuje sporo dmg, dosyć mocno uderzy i jeszcze ma świetne slowy i stun, dzięki temu q i pasywie nikt nie może podejść do mojego adc, a jak focusują mnie to w 90% wygrywamy trade. Przed chwilą wygrałam na Zyrę na supporcie, problemy może mi sprawiać może Alistar, ogarnięty Braum i Vayne. No i Ashe vs Leona to jedno z nielicznych combo, na które przegrałam. A najlepiej gra mi się na adc z Twitchem, po prostu wyśmienite combo. Jeszcze dobry Jhin jest świetny, bo mój slow i stun gwarantuje mu trafienie ultem, a z odpowiednio zagraną Vayne gra to sama przyjemność.  Na rankedy ofc nie, bo ludzie szybciej wyjdą z lobby niż zgodzą się na granie z takim supportem, ale sama upiorę się, że Ekko to niedoceniany champion na suppie. Możesz zajrzeć na moje op gg i sprawdzić, sporo gierek ostatnio jest na suppie. :3

No i jeszcze pytanie, po zmianach Sony jak polecisz nią grać? Zagrałam starą Soną z 200 gier na midzie i ostatnio po zmianach przegrałam pierwszy raz na miernego Zeda. Zrobili z niej takiego bardziej supporta, a ja dalej nie ogarniam gry nią na dolnej alei. Co składać, kiedy można sobie pozwolić na agro, a kiedy lepiej wycofać się i wspierać swojego adc leczeniem?

• 1

JhAqzOz.png

Spoiler

WIOSKA YASUO |

centriver
  • 30 postów
  • Brąz IV

Kiedy kupować Culla, a raczej na czym?

Na czym warlord i thunder?

Czy można się pokusić o 18/0/12? Na czym?

Witaj,

Na adc standardowo zaczynasz z doranem, dodatkowe hp, dmg i lifesteal. Cull nie daje hp, więc zaczynanie z tym itemem jest samobójstwem na ofensywny botlane, luc/jhin/thresh/braum etc. Oczywiście jeżeli przeciwnik ogarnia :D. Po cull'a możemy się pokusić po pierwszym powrocie do bazy, mało kosztuje więc nie powinno być z tym problemu. Item przydaję się kiedy chcesz się wyfarmić i dostać extra golda na jakieś drobne wydatki. Cull jest dobrym itemem głównie dla Vayne/Jinx/Cait/Sivir, ze względu na ich długi czas rozkręcania się (2/3 itemy minimum, by wyciągnąć z nich spory dmg). Na innych adc item nie zaszkodzi, jednak myślę, że złożenie większych obrażeń i zdominowanie early jest lepszym rozwiązaniem, niżeli farmienie do mid/late (lucian, Jhin).

Warlord jest dobrą masterką, kiedy chcemy uzyskać lepszy sustain na linii, większy lifesteal w late game. Ostatnimi czasy wzięcie warlorda na Ashe/Sivir/Vayne jest dobrym rozwiązaniem, ze względu na ich słabe early ale i mocny late, co pozwoli na dłuższe ustanie w tf. Ashe z swojego Q i huragana naprawdę leczy się nieziemsko. Sivir dzięki warlordowi potrafi się dobrze utrzymać na linii i mocno wyleczyć w tf. Dzięki swojej tarczy i warlordzie potrafi zrobić dobre wymiany praktycznie nie tracąc hp/many, bo i tak się wyleczy, odzyska manę. Vayne ciężko ma się utrzymać w early na ofensywny bot, więc daje jej to dość spory sustain żeby zrobić wymianę, wycofać się i znowu zaatakować A jej late game z tą masterką, umm, ten lifesteal w połączeniu z botrkiem i bt <3.

Thunderlord na adc poza Corkim ewentualnie Quinn, jest bez sensu. Na innych adc po prostu fervor/warlord jest lepszy i tak zostanie. Na dłuższe wymiany lepiej wystakować fervora niż zadać dodatkowy dmg co 25-15sekund. 

Na ostatnie pytanie, odpowiem Ci ogólnie, bo nie chcę wprowadzić w błąd. Nie korzystam z takich masterek i nie wiem, czy któryś Adc z takich korzysta. Nie dają aż takich dodatkowych statystyk, żeby się opłacało zrezygnować z dodatkowego dmg czy 5% hp/many za zabicie/asystę. Jednak polecam złożyć takie drzewko na Graves'a na topa, death's dance, pd, maw, qss, ga/steraks/bt i buty sytuacyjnie. 

wbpd1d.jpg

Myślę, że pomogłem. Jak masz inne pytania to pisz śmiało  :)

Pozdrawiam, Centriver

• 1

MisterSatuk
  • 405 postów
  • Srebro IV

Kite'ujesz przy użyciu Atack move czy ciągle targetujesz cel? Jak radzisz sobie z atakowaniem małych postaci schowanych pomiędzy minionami (w/e każda inna sytuacja gdzie bardzo łatwo zwykłym atakowaniem trafić inny cel - szczególnie denerwuje mnie to na vayne i to chyba główny problem).

• 1

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych