Skocz do zawartości

Witaj na Forum How2Win
Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności. W momencie w którym się zarejestrujesz i zalogujesz będziesz mógł tworzyć tematy, wysyłać odpowiedzi, dawać punkty reputacji, dostaniesz dostęp do prywatnego komunikatora, postowania aktualizacji statusu, zarządzania profilem i wielu innych opcji. Ta wiadomość zniknie jeśli się zarejestrujesz..
Zaloguj się Załóż konto
Zdjęcie

5 podstawowych błędów świeżaków

• Zamknięty Temat jest zamknięty
52 odpowiedzi w tym temacie
lifeisjust
  • Członkowie społeczności
  • 209 postów
  • Brąz I
  • Last active: 24 mar 2017 20:38

5 podstawowych błędów świeżaków:

• Trzymamy się blisko naszych stworów kiedy, przeciwnik używa umiejętności obszarowych do farmienia (grind, shufle the wave). Powoduje to, że i my i nasze stwory dostają obrażenia.
  • Hard pushing - farmimy z daleka od naszej wieży. Możemy spowodować tym sytuacje ganku i stracimy naszą przewagę.
  • Zapominamy sygnalizować MIA (missing in action). Dobrze ostrzeżeni sojusznicy zdarzą się wycofać i wróg straci exp podczas zejścia z linii.
  • Widzimy 300 hp tanka i 1200 adc i zaczynamy focusować tanka. Pamiętajmy, że adc zabiera dmg i to on jest w stanie nas szybko dokończyć. Low HP tank ma większe survi od adc. Przykład 300 HP z 200 armora to więcej niż 1200hp bez armora
  • Uciekamy od wieży podczas dive. Jeżeli nie jesteśmy w stanie uciec przeciwnikom trzymamy się blisko wieży i skupiamy się bardziej na unikach niż na obrażeniach.

Mam nadzieje, że byłem pomocny.

Filmik 

Spoiler

• -3

rmx65
  • 246 postów
  • Seria do srebra
  • Last active: 01 maj 2016 15:42

Ja bym jeszcze dodał tzw. Syndrom Rambo, czyli wbijanie się w enemy team w złych momentach, nierzadko kiedy tylko się da. Można by jeszcze dopisać małe skupienie na farmie, a w niektórych przypadkach zbyt duże. Czasem też nieprzemyślane pickowanie, czyli wybieranie nieodpowiedniego bohatera. Często ludzie skupiają się na tym, by za wszelką cenę wybrać kontrę lub jakiś "op" pick. Doprowadza to do stworzenia kompozycji, która zupełnie ze sobą nie współgra. Polecam przy wybieraniu bohatera patrzeć nie tylko na enemy team, ale też na swój. Kolega picknął Yasuo na mida ? Weź Malphite i zniszcz razem z nim każdy team fight.

• 0

"Dragons do not do well in captivity.

How do you know that ?

That's what I do. I drink and I know" - Tyrion Lannister i Missandei z Naath.

open mid ff cya
  • 1 048 postów
  • Złoto V
  • Last active: 02 wrz 2017 17:16

super poradnik pokaze mojemu synowi jak bedzie podbijal bottom lane jak jego tata dzieki 

• 5

vayne piekna postac darmowe punkty

Zimno bo bez kurtki
  • 861 postów
  • na pewno nie challenjour
  • Last active: 21 mar 2017 21:17

Pieprzenie głupot za przeproszeniem. Streamerzy grający w komputer od pierwszego sezonu tej gry popełniają takie same błędy (tylko oni często mają tego świadomość {ofc czasami jest już za pózno}) i chyba nie można nazwać ich "świeżakami". Drugi i piąty punkt widać baaardzo często, a o trzecim nawet nie warto u nich wspominać, bo pingują w co najwyżej 1 na 5 takich sytuacji.

Lepszy hehe "poradnik" napisałby przeciętny gracz. To o czym pisał rmx jest już dużo bliższe rzeczywistym problemom "świeżych" graczy. Do tego warto dodać brak wizji, kompletne nieużywanie mapy, skupianie 80% uwagi na przeciwniku na lini (ignorowanie reszty świata, włącznie z czatem i pingami oraz marne farmienie) i tym podobne problemy z podstawami gry, a nie rzeczami, które zdarzają się absolutnie każdemu, nawet profesjonalnym graczom (na soloq ofc).

• 2

bloggif56_srqnxsr.gif

666 na zawsze w mym serduszku :'(

Guest_Hejo_*
  • Goście
  • Last active:

byc w goldzie i myślec, że ma sie odpowiednią wiedze, aby radzic innym :D

• 0

Gość od Talona
  • 876 postów
  • Seria do złota
  • Last active: 06 sty 2018 00:22

byc w goldzie i myślec, że ma sie odpowiednią wiedze, aby radzic innym :D

Nie jeden gold ma większą wiedzę o postaci od diamentów jeśli chodzi o maina więc można mieć odpowiednią wiedzę.

Co do tematu, myślałem że to będą błędy serio nowych graczy, ja osobiście widziałem np że koleś nie wiedział że itemki się dzielą i zbierał cała kase i dopiero kupywał ;D.
  • 0

i6tS5NV.png

sofiak
  • 908 postów
  • hey
  • Last active: 22 paź 2018 17:12

4.Warto też pamiętać, że to jednak tank mą często więcej cc od adc, co może się dla nas gorzej skończyć niż obrywanie od strzelca. Właściwie to teraz duża część tanków klepie mocniej od adc(silver).

3.Nie lepiej napisać ss? Do tego skąd świeżak ma znać pojęcia o których ty tutaj piszesz?

2.Chyba lepiej podczas wygrywania linii pushować i mieć możliwego kolejnego killa z junglera, niż się ograniczać do wieży, narażając się też na dive imo gank>dive

Sam film to jakiś zmontowany normal w którym nawet przeciwnicy nie mieli adc. polecam windows movie maker

• 1

aaanowe.png

open mid ff cya
  • 1 048 postów
  • Złoto V
  • Last active: 02 wrz 2017 17:16

*
Popularny

Nie jeden gold ma większą wiedzę o postaci od diamentów jeśli chodzi o maina więc można mieć odpowiednią wiedzę.

Co do tematu, myślałem że to będą błędy serio nowych graczy, ja osobiście widziałem np że koleś nie wiedział że itemki się dzielą i zbierał cała kase i dopiero kupywał ;D.

twierdisz tak tylko dlatego, bo myślisz, że jesteś ekspertem talona i gold cie nie wyklucza od pouczania innych xD

• 14

vayne piekna postac darmowe punkty

Leet
  • 12 postów
  • Brąz V
  • Last active: 01 sie 2016 14:53

twierdisz tak tylko dlatego, bo myślisz, że jesteś ekspertem talona i gold cie nie wyklucza od pouczania innych xD

Jak mogłeś mu to zrobić, on sam się oszukiwał, że jest inaczej XD

• 0

Guest_Hejo_*
  • Goście
  • Last active:

Czyli uważasz, że taka osoba jak ty która mainuje talona i siedzi w godzie może pochwalic sie wiedza wieksza na temat talona od gracza, który dostał sie do mastera wlasnie dzieki talonowi, tak  ? :D

• 0

Jan Rengar Drugi
  • 951 postów
  • Ten typ co gra kotem
  • EUNE Nick:Dforak
  • Last active: 08 wrz 2018 14:17

*
Popularny

Nom, a potem grają takie goldowe theorycraftery z DD na Talonie. XD

• 10

Guest_KapłanxD_*
  • Goście
  • Last active:

Największym błędem słabych graczy jest to, że chcą się zabijać za wszelką cenę i piszą głupoty na forach jak ten gość od Talona.

• 0

Gość od Talona
  • 876 postów
  • Seria do złota

Czyli uważasz, że taka osoba jak ty która mainuje talona i siedzi w godzie może pochwalic sie wiedza wieksza na temat talona od gracza, który dostał sie do mastera wlasnie dzieki talonowi, tak  ? :D

Nie ma zbyt wielu mainów Talona na takim poziomie ale na pewno mam wiedzę większą niż taki Dforak z d5 4ever były kotełmain albo inne dziwne eksperymenty :D.

Co do mojego golda spokojnie Panowie :D. 78 gier rankingowych za mną czyli 68 po uzyskaniu dywizji - srebro II i w tej chwili mam złoto II 70%+ win rate i 4 KDA+ także nie jest źle :D i przestańcie off-topicować, zapraszam na priv jak ktoś ma coś do przedyskutowania ze mną :).

• 0

i6tS5NV.png

lifeisjust
  • 209 postów
  • Brąz I
  • Last active: 24 mar 2017 20:38

Jak widzę off top na talona lvl master xD

• 0

Dope
  • 171 postów
  • Brąz I
  • Last active: 01 lis 2017 17:25

Jak widzę off top na talona lvl master xD

tu by bardziej pasowało

Jak widzę off top na talona lvl gold xD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

• 3

Finito
  • 368 postów
  • Srebro IV
  • EUNE Nick:Fíníto
  • Last active: 03 kwi 2017 07:31

Też się włączę do offtopu, no ale kurczę...

Niekiedy odnoszę wrażenie, że ludzie twierdzą, że rozmaitych rad mogą im udzielać tylko d1+. Trochę to chore zważywszy choćby na specyfikację forum, gdzie w teorii KAŻDY może się wypowiedzieć na DOWOLNY temat. Sam mam ledwie silvera, a jednak gdy czuję, że jakkolwiek mogę pomóc lub znam się w jakiejś kwestii z lolem związanej - odpowiadam. A gdy nie mam nic do powiedzenia - milczę zamiast wyśmiewać innych. Ale to tylko ja jestem taki dziwny chyba, bez Kappy

• 5

Slave Knight Gael
  • 935 postów
  • Złoto V
  • Last active: 16 lut 2018 00:28

Też się włączę do offtopu, no ale kurczę...

Niekiedy odnoszę wrażenie, że ludzie twierdzą, że rozmaitych rad mogą im udzielać tylko d1+. Trochę to chore zważywszy choćby na specyfikację forum, gdzie w teorii KAŻDY może się wypowiedzieć na DOWOLNY temat. Sam mam ledwie silvera, a jednak gdy czuję, że jakkolwiek mogę pomóc lub znam się w jakiejś kwestii z lolem związanej - odpowiadam. A gdy nie mam nic do powiedzenia - milczę zamiast wyśmiewać innych. Ale to tylko ja jestem taki dziwny chyba, bez Kappy

Teoria teorią, oczywiście, każdy może się wypowiadać, podzielić się doświadczeniem czy jak napisałeś - udzielić rozmaitych rad. Od tego jest forum. Warto jednak pamiętać, że z reguły rady ludzi z wyższych dywizji są cenniejsze od rad ludzi z niższych dywizji. Jakby przyszedł tutaj pan iksiński, main Talona z Challengera, to wolałbym zaufać jemu aniżeli mainowi Talona z golda czy tam platyny (któremu po tych wszystkich dyskusjach i Death Dance'ie raczej ciężko zaufać, ba!, mało tego, nie zdziwiłbym się, jakbym lepiej grał tym Talonem od niego). 

• 2

Tsushima Yoshiko
  • 1 367 postów
  • Złoto II
  • Last active: 02 lut 2018 01:40

Niedługo trzeba będzie zmienić nazwę forum na How2Talon, bo nawet w takich tematach Arceus musi zaczynać ze swoim mainem.  Nie offtopujcie, kolejny raz przypominam. Arceus, zrób sobie temat "Talon" i tam możecie sobie gadać o użyteczności tej postaci pod DD.

Znowu upominam. Następnym razem jak zobaczę dyskusję o Talonie w podobnym temacie to posypią się warny - obiecuję.

• -4
Dołączona grafikaDołączona grafika

WEAVE THESE STRANDS OF ASH

TOGETHER

WARM OUR HANDS ON THE EMBERS OF

TIME

Gość od Talona
  • 876 postów
  • Seria do złota

Niedługo trzeba będzie zmienić nazwę forum na How2Talon, bo nawet w takich tematach Arceus musi zaczynać ze swoim mainem. Nie offtopujcie, kolejny raz przypominam. Arceus, zrób sobie temat "Talon" i tam możecie sobie gadać o użyteczności tej postaci pod DD.
Znowu upominam. Następnym razem jak zobaczę dyskusję o Talonie w podobnym temacie to posypią się warny - obiecuję.

Nie chce być nie miły ale to nie ja ten off top zacząłem więc rób co chcesz. Polecam najpierw sprawdzić początek dyskusji jeśli masz już cokolwiek oceniać a nie lecieć tak sobie :).
  • 3

i6tS5NV.png

Deftsu
  • 23 postów
  • Brąz V
  • Last active: 10 kwi 2017 11:49

Niedługo trzeba będzie zmienić nazwę forum na How2Talon, bo nawet w takich tematach Arceus musi zaczynać ze swoim mainem.  Nie offtopujcie, kolejny raz przypominam. Arceus, zrób sobie temat "Talon" i tam możecie sobie gadać o użyteczności tej postaci pod DD.

To jest forum i nie może się wypowiedzieć o postaci, którą zna najlepiej i zobrazuje najlepiej? Czemu H2Talon? Nie widzę, żeby pisał On każdy post o swoim mainie, nawet gdyby ma do tego prawo, w końcu forum. I wytłumacz mi czemu macie do niego problem ciągle? Zrobił Wam coś? Stara się udzielać i nikomu krzywdy nie robi. Płaczki :))

• 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych