Skocz do zawartości

Witaj na Forum How2Win
Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności. W momencie w którym się zarejestrujesz i zalogujesz będziesz mógł tworzyć tematy, wysyłać odpowiedzi, dawać punkty reputacji, dostaniesz dostęp do prywatnego komunikatora, postowania aktualizacji statusu, zarządzania profilem i wielu innych opcji. Ta wiadomość zniknie jeśli się zarejestrujesz..
Zaloguj się Załóż konto
Zdjęcie

Kogo kupic najlepiej? (zbiorczy)

711 odpowiedzi w tym temacie
Musashi
  • Członkowie społeczności
  • 66 postów
  • Brąz III
  • Last active: 27 kwi 2015 22:26

Jaki, według was jest najlepszy "ADC" do kupienia, za 4800-6300?

• 0

Talent kształci się w ciszy, a charakter w wirze świata.

dEQOZOo.gif

Shineł
  • Administratorzy
  • -8 388 396 postów
  • Shin
  • Last active: 12 gru 2016 11:21

Nie wiem jak definiujesz ,,najlepszy", więc odpowiem bezpieczną Cait.
Prosta do gry, stosunkowo silna w każdej fazie gry, posiada spory margines błędu dzięki sporemu zasięgowi, oraz gap closerowi.

• 0

fin1agif_shhehen.giffightgif_shhehee.giffin2agif_shhehew.gif

Tsushima Yoshiko
  • Moderatorzy
  • 1 367 postów
  • Złoto II
  • Last active: 11 cze 2017 17:27

Dobra, czas na pytanie o adc. Interesują mnie na razie tylko Draven i Ez. Draven ma kosmiczny dmg kiedy jest nafeedowany, ale wydaje się trudniejszy. Co o tym sądzicie?

• 0

hvcHNSG.pngphoto-158.png?_r=1492777233

WEAVE THESE STRANDS OF ASH

TOGETHER 

WARM OUR HANDS ON THE EMBERS OF

TIME

Shineł
  • Administratorzy
  • -8 388 396 postów
  • Shin

Osobiście strasznie faworyzuję Eza ze względu na strasznie przyjemną mechanikę, także jego bym polecił.
Dobrze ograny Draven sieje śmierć i pożogę na summoners rift, jednak strasznie nie lubię konieczności latania za toporami, co dodatkowo zdradza Twój następny ruch i ułatwia obicie Ci buźki. Dodatkowo raczej musi wygrać linię, w przeciwnym wypadku nie jest taki niesamowity (co nie oznacza, że nie jest silny). 
Nie nazwałbym go trudnym,  należy jedynie trochę pograć, żeby oswoić się z mechaniką łapania toporów, ponieważ na początku prawdopodobnie będziesz za bardzo skupiać się na ich łapaniu. Potem już to wyczujesz, tak samo jak to, czy nie lepiej odpuścić łapanie go żeby uniknąć niebezpieczeństwa.

Ez natomiast jest według mnie najprzyjemniejszym, lub jednym z najprzyjemniejszych adc do grania. Mega przyjemny zestaw umiejętności oparty na skillshotach, bardzo duża mobilność, oraz możliwość snajpienia przeciwników przez całą mapę dają według mnie wspaniały efekt. Dodatkowo można go budować na pierdyliard sposobów zarówno pdo early, jak i lategame. 
Wiem, że nie jestem obiektywny, jednak zdania nie zmienię. Polecam Ezrealka z całego serduszka :3

• 0

Tsushima Yoshiko
  • Moderatorzy
  • 1 367 postów
  • Złoto II
  • Last active: 11 cze 2017 17:27

Poza tym Ezio ma lepszy escape, bo może uciekać przez ściany (taki drugi flash z mniejszym cd). Przekonałeś mnie, dzięki. : D

• 0

hvcHNSG.pngphoto-158.png?_r=1492777233

WEAVE THESE STRANDS OF ASH

TOGETHER 

WARM OUR HANDS ON THE EMBERS OF

TIME

PaiN.
  • 1 085 postów
  • Złoto IV
  • Last active: 09 lut 2017 17:31

W zależności jak definiujesz najlepszy.

Dla mnie najlepszym ADC jest Kalista. Naprawdę - w tej mecie, mecie tanków, jesteś w stanie sam ugrać grę. Wystarczy, że jakiś jeden front-lane Ci stanie, a Ty poprostu będziesz pakował włócznię za włócznią, skakał jak popieprzony, a jak poznasz do końca jej mechanikę - tak naprawdę jesteś nie do zabicia.

Nie wiem jak definiujesz ,,najlepszy", więc odpowiem bezpieczną Cait.
Prosta do gry, stosunkowo silna w każdej fazie gry, posiada spory margines błędu dzięki sporemu zasięgowi, oraz gap closerowi.

Cait nie uznałbym w kategorii najlepszy. Najwygodniejszy - okej, zgodzę się. Jeden z łatwiejszych do ogarnięcia - okej, też się zgodzę. Ale uważam, że late niestety ma słabszy od większości adc. Na linii i w midgame jest bardzo w porządku, o ile dajesz radę na linii. Bo tak naprawdę chwila nieuwagi, umierasz i już nie jesteś w stanie dogonisz enemy, nadrobić i tzw. "robić dmg".

Dobra, czas na pytanie o adc. Interesują mnie na razie tylko Draven i Ez. Draven ma kosmiczny dmg kiedy jest nafeedowany, ale wydaje się trudniejszy. Co o tym sądzicie?

Po pierwsze: not Draven :/ DRAAAAAVEN.

Po drugie: Draven does it all... with style. Odpowiedź jest prosta - Wielki Oprawca. Nie ma innego championa w grze, który bo zdobyciu JEDNEGO killa, jest już nie do zatrzymania oraz zesnowballuje grę. Taka jest prawda, jak tę postać ogarniesz, czyli przede wszystkim topory, jak się zachowywać w tf to zobaczysz, o czym mówiłem.

Po trzecie: Jeżeli chodzi o ezreala - to jest EZ postać. Ale bez DMG, niestety. Dlaczego? Bo albo idziesz w muramanę, więc kupujesz łezkę, która niestety Ci osłabia early (imo które i tak uważam za słabe), a enemy składa pixela/bfa. Dodatkowo musisz spamować spellami i do czasu, gdy nie wbijesz połowy stacków łezki - srasz się bardzo z many. Potem w zależności od uznania - tri-force, jakiś botrk, lw itp. Druga opcja - nie idziesz w łezkę, tylko dmg, czyli załóżmy ie/tri force itd - wtedy nie masz many cały czas, a że EZ jest specyficznym adc i bazuje bardziej na spellach niż AA (chociaż ma bardzo fajną pasywkę) jesteś nieprzydatny/nieprzydatna dla teamu.

Ale to tylko moje zdanie.

Na koniec jeszcze zapytam - Who wants some Draven?

• 0
Spoiler

infernusol
  • 667 postów
  • Srebro IV
  • Last active: 18 gru 2016 00:37

Ezio jest najbardziej uniwersalny oraz w sezonie 5 ma nawet pokaźny damage. Samo Q bierze przeciwnemu APC/ADC około 1/3 hp, a do tego Ezia jest cholernie ciężko dorwać, bo ma co chwilę E. Oczywiście musisz mu zbudować trochę kryta, ja go składam mniej więcej tak:

Doran -> TF -> IE -> LW -> buty z redukcją CD -> BOTRK -> BT albo banshee + czerwony potion. 

• 0

gasai_yuno_signature_request_by_kazetous

PaiN.
  • 1 085 postów
  • Złoto IV

Ezio jest najbardziej uniwersalny oraz w sezonie 5 ma nawet pokaźny damage. Samo Q bierze przeciwnemu APC/ADC około 1/3 hp, a do tego Ezia jest cholernie ciężko dorwać, bo ma co chwilę E. Oczywiście musisz mu zbudować trochę kryta, ja go składam mniej więcej tak:

Doran -> TF -> IE -> LW -> buty z redukcją CD -> BOTRK -> BT albo banshee + czerwony potion. 

I nie masz many po zrobieniu combo np. R E W Q. Missniesz jedną umiejętnością - już nikogo nie zabijesz ;)

• 0
Spoiler

infernusol
  • 667 postów
  • Srebro IV

I nie masz many po zrobieniu combo np. R E W Q. Missniesz jedną umiejętnością - już nikogo nie zabijesz ;)

Nie przesadzaj, mamy około 1300 many na 18 poziomie, Q kosztuje jedynie 40 many, W 90, E 90, a ult 100, także wystarczy na kilka combo. Nigdy nie miałem problemów z maną na Eziu, no może na samym początku gry, kiedy to jeszcze się bawimy z minionami. 

• 0

PaiN.
  • 1 085 postów
  • Złoto IV

Nigdy nie miałem problemów z maną na Eziu, no może na samym początku gry, kiedy to jeszcze się bawimy z minionami. 

To znaczy, że albo słabo farmisz, albo za rzadko używasz spelli na linii/w tf ;)

• 0
Spoiler

infernusol
  • 667 postów
  • Srebro IV

To znaczy, że albo słabo farmisz, albo za rzadko używasz spelli na linii/w tf ;)

Wiesz, w tej grze istnieje coś takiego jak mana i musisz nią zarządzać w głową. Chyba nigdy w DOTA nie grałeś. Ja jestem bardzo oszczędny jeżeli chodzi o manę. 

• 0

PaiN.
  • 1 085 postów
  • Złoto IV

Wiesz, w tej grze istnieje coś takiego jak mana i musisz nią zarządzać w głową. Chyba nigdy w DOTA nie grałeś. Ja jestem bardzo oszczędny jeżeli chodzi o manę. 

Owszem, nie grałem. Ale na ezie nie ma jak oszczędzać ;)

• 0
Spoiler

Baroni
  • 62 postów
  • Brąz III
  • EUW Nick:SBD
  • Last active: 20 maj 2015 08:57

Generalnie nie przechodzi mi przez gardło nazywanie Ezreala adc, bo jeżeli nie gra nim ktoś kto NAPRAWDE nim ogarnia i nie ma 100+ gier to zazwyczaj jest nic nie robiącą pijawką na expa, którym jedynym celem jest szaklowanie supporta, któremu obrywa się za "noob botlane" bo Ezreal przegrywa wymiany na w zasadzie każdego innego marksmana i wymaga wiecznego zaangażowania teamu. Już nie wspomnę o tych perełkach, które kupują łezkę gdy przeciwnik wraca z Pickaxem, albo nie daj boże jest do przodu i wróci z B.F. Swordem a tym czasem twój blond chłopaczyna jest happy bo wywalił 700 złota w piach i robi dokładnie to samo co wcześniej czyli nic. Jak nie masz nic przeciwko masterowaniu go xxx gier aby trafiać 90%+ Q to jest niezły, w przeciwnym wypadku nie polecam. A jeśli nawet to lepszy jest blue build, gdyż "klasyczny" sprawia, że i tak odstajemy od całej reszty a tak to przynajmniej mamy przyzwoity poke.

Draven to zupełnie inna bajka, gra nim się również zupełnie inaczej niż innymi ADC ale faktycznie zadaje masę obrażeń, przy dobrym ograniu można w zasadzie robić bot lane samemu nawet na matchupy typu Leona+Graves, określenie "early hypercarry" do niego bardzo pasuje. Z tym, że ponownie jak w przypadku Ezreala trochę trzeba nim pograć bo łatwy do masterowania nie jest a krótkie zwiększenie movementu nie zastąpi dasha ani blinka. Ale warto, jak najbardziej warto, można się faktycznie poczuć jak CARRY jeżeli nauczymy się nim grać, zresztą ile osób wbijało Mastera/Challengera tłukąc nim tylko w zasadzie.

• 0

2efsrhk.jpg

Wspinaczka na szczyt

Shineł
  • Administratorzy
  • -8 388 396 postów
  • Shin

@94PaiN, wiem, że Cait jest po prostu najwygodniejszym wyborem (napisałem to z resztą). Podałem ją, ponieważ nie wiedziałem (i dalej nie wiem) jaki jest dla Ciebie wyznacznik siły adc. 
I może nie powiedziałbym, że Kalista to aktualnie bezapelacyjny numero uno, ale zdecydowanie należy do czołówki.

@Baroni, nie potrafię się nie zgodzić, że większość Ezów to pijawki i łajzy, które w zasadzie nic nie robią. Jednak nie jest on słaby, po prostu nastawiony na inny typ gry niż Draven.  Ten drugi natomiast owszem, potrafi mocarnie carrować grę, jednak niech mu ino początek nie pyknie i wejdą all-in gdy nie złapie toporka. high risk- high reward, które też nie każdemu bym polecił.

• 0

PaiN.
  • 1 085 postów
  • Złoto IV

Dlatego przed grą polecam obejrzeć parę poradników, streamów, bo to naprawdę bardzo pomaga, aby załapać podstawy Dravuna i buildu do niego, który różni się od typowego adc - w zależności od sytuacji linii, farmy etc.

• 0
Spoiler

Outlaw
  • 361 postów
  • Srebro IV
  • Last active: 11 lut 2017 21:49

Co do Draven vs Ez mam do powiedzenia: Jeśli nie grałeś wcześniej dravenem na żadnej rotacji, nie polecam, bo zmarnujesz PZ.

Dobrze ograny Draven sieje śmierć i pożogę na summoners rift, jednak strasznie nie lubię konieczności latania za toporami, co dodatkowo zdradza Twój następny ruch i ułatwia obicie Ci buźki.

Zgodzę się. Ograny Draven po pierwsze będzie tak łapał axe żeby nie wpakować się w tarapaty, powiem więcej. W wypowiedzi Shin'a zabrakło tego, że jeśli to jest ograny Draven, damn son, jeśli zrobiłeś to dobrze, nikt nie będzie miał jaj do Ciebie podejść :P.

Jak i jedna jak i druga postać źle zagrana sprawi, że Twój team nie będzie miał ADC. Korzyścią dla Egzekutora będzie to, że jeśli chociaż potrafisz farmić i trochę zbierzesz staków, 2-3 kille i znów siejesz spustoszenie. Na ezie znów będziesz miał problem z dmg strasznie, ponieważ ez w dużej mierze zależy od kilku itemów ;) Core itemów. Kolejna korzyść na koncie Blondaska to escape, oraz większa uniwersalność, mimo że właśnie Draven czy Vayne <333 dadzą Ci po dupci. :D

• 0

KLEEEEEEEEEEEEEEEEED!!!

Nah, just Kled.

-- Kled.

GreenManual
  • 6 postów
  • Unranked
  • Last active: 03 lip 2015 11:27

Witam serdecznie. Otóż dobiłem do sumki 6300 Ip i zamierzam sobie kupić chempiona. I tu pojawia się problem: jakiego ? Nie mam żadnej preferowanej linii, nie gram też za dużo rankedów (jednak chciałbym zwiększyć tą liczbę, co motywuje mnie do szukanie ciekawych i mocnych postaci). W oko wpadły mi poniższe postacie (w nawiasach podane dlaczego):

Hecarim (2 linie, szybki przemieszanie się miedzy liniami, spory dmg nawet pod tanka, mocne CC, różne mozliwości rozwoju)

Lissandra (2 liniowiec, ogrom CC, niezły system ucieczki, możliwośc budowania pod Ap tanka lub Ap carry, poke)

Maokai (2 liniowiec, poke, mocny tank, któty wpływa na obronę całego teamu, niezły dmg, przyklejenie do przeciwnika)

Nautilus( mega tank, nieskończoność CC, niezłe podstawowe obrażenia, ciekawy system ucieczki)

Riven ( stun, tarcza przeliczana z ad, stun, ciekawy system walki, 2-3 liniowość)

Vladimir (piękny sustain, potężny ap tank w late, świetny system ucieczki, duże dmg od początku)

Ziggs (niesamoty poke, jedno CC{zawsze jakieś}, globalny ult, świetne dmg w kilku przeciwników, mocny pasyw)

Może nie wymieniłem wszystkich plusów danych postaci, jednak są tu wpisane te, które mnie skłoniły do wytypowania danego chempa. Więc wracając do pytania, co według was jest najbardziej godne uwagi ?

• 0

Shineł
  • Administratorzy
  • -8 388 396 postów
  • Shin

Z wymienionych przez Ciebie postaci najbardziej myślałbym nad Hecarimem i Mao, jednak to kuń prowadziłby w mojej klasyfikacji ze względu na świetne proporcje między wytrzymałością, a obrażeniami. 

• 0

Varvadius
  • 760 postów
  • Arcymag Forum
  • Last active: 09 wrz 2017 17:09

@GreenManual

Co do Nautilusa i Vlada to również 2liniowcy, Nauti jungle/support, Vlad top/mid.
Co ja bym polecił ?
Hecarim - grałem nim niezwykle mało tak wiec nie mogę ci o nim powiedzieć z byt wiele ani tym bardziej polecać.

Lissandra - jest genialna, potrafi fajnie wyłączyć wrogiego carry z gry, godna polecenia.

Maokai - świetny tank, spory sustain, godny polecenia lecz gdybym miał wybierać to jednak wybrałbym lissandre.

Nautilus - fajnie mi się nim gra na supporcie ale tylko dla funu, po chwili nudzi mi się jego mechanika a poza tym w aktualnie nie jest zbyt popularny, raczej ci nie polecam.

Riven - świetny mocny champ, jeden z silniejszych jeżeli dobrze go ogarniasz. Brak many to ogromna zaleta, Riven jest idealna do "tryhardu". Godna polecenia i w sumie to nie wiem co bym wybrał Riven czy Liss hmmm...

Vladimir - Niezwykle mocna faza lini lecz z doświadczenia wiem że ta postać tylko wygląda fajnie a gdy się nią gra bardzo szybko staje się nudna i monotonna (tak było w moim przypadku, nie wiem jak u innych) tak więc osobiście ci go nie polecę.

Ziggs - Mały i wkurzający, granie nim to czysta przyjemność (do puki nie wypłuczesz się z many), ogólnie godny polecenia lecz na twoje potrzeby i z moją intuicją Riven lub Lissandra powinny zapewnić ci więcej zabawy ;)

• 0

Dołączona grafika

Guest_Conkero_*
  • Goście
  • Last active:

Witam, ja też mam pytanie. Co sądzicie o Zac'u? Czy warto go kupić? Wydaje mi się całkiem spoczko, ale wolę zapytać innych o zdanie.

• 0

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych